• Посилання скопійовано

Транспортно-експедиційні послуги платника єдиного податку третьої групи: як визначити дохід?

Фізособа-підприємець, платник єдиного податку третьої групи, надає транспортно-експедиційні послуги. Як визначається його дохід та чи потрібно зберігати документи, які підтверджують діяльність?

Згідно зі ст. 929 ЦКУ, за договором транспортного експедирування експедитор зобов'язується за плату та коштом клієнта виконати або організувати виконання перевезення вантажу. При цьому в договорі транспортного експедирування може бути визначено обов'язок експедитора укласти від свого імені або від імені клієнта договір перевезення вантажу.

Дохід в даному випадку визначається в залежності від умов договору, за якими надаються такі транспортно-експедиційні послуги. Згідно з умовами, договори можуть поділятись на договір надання послуг (прямий) або посередницький договір.

Якщо підприємець надає послуги безпосередньо з перевезення то його дохід розраховується згідно з ч. 1 п. 292.1 ПКУ, а саме: як дохід отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі.

У тому ж випадку, якщо підприємець надає лише посередницькі послуги, то його дохід, згідно з п. 292.4 ПКУ, розраховується як сума винагороди за посередницькі послуги. Тобто в такому випадку транзитні суми, що отримуються від клієнта і перераховуються безпосередньому виконавцю послуг – не враховуються. 

Окрім ведення книги доходів, платник ЄП повинен зберігати первинні документи на отримання таких доходів. Оскільки згідно з п. 44.1 ПКУ для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів. І такі первинні документи будуть підтвердженням того, що ФОП здійснює діяльність в рамках свої КВЕДів та не здійснює діяльності, що заборонена при знаходженні на єдиному податку. До того ж, в даному випадку первинні документи будуть підтвердження здійснення саме посередницької діяльності. Первинними документами щодо отриманих доходів можуть бути:

  • банківська виписка;
  • товарний чек оплати за товар або квитанція за оплату послуг;
  • фіскальний чек касового апарату.

Про всі види документів, які податківці можуть дивитися при перевірках ми зазначали у нашій аналітиці>>>

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Спрощена система/ФОП на єдиному податку

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ФОП на єдиному податку»