Відповідно до ч. 2 ст. 195 СКУ, заборгованість за аліментами платника аліментів, який не працював на час виникнення заборгованості або є фізичною особою - підприємцем і перебуває на спрощеній системі оподаткування, або є громадянином України, який одержує заробіток (дохід) у державі, з якою Україна не має договору про правову допомогу, визначається виходячи із середньої заробітної плати працівника для даної місцевості.
При цьому мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Водночас, згідно з ч. 2 ст. 182 СКУ розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини.
Згідно норм ПКУ ФОП, який перебуває на спрощеній системі оподаткування, веде спрощений облік доходів і витрат, тому для таких осіб не передбачено визначення чистого доходу. Тобто, при подачі декларації особами, що обрали спрощену систему оподаткування – розділ «витрати», залишається незаповненим, а всі кошти, котрі надійшли на їх рахунки – вважаються виручкою.
Приклад. У лютому 2023 р. на рахунок ФОП надійшло 15 000 гривень. З них сплачено податок – 5% (ІІІ група, без ПДВ), що становить 750 гривень. При цьому інші витрати ФОПа до уваги не беруться. Решта 14250,00 вважаються доходом, з якого утримуються аліменти. За рішенням суду потрібно сплатити аліменти у розмірі 1/4 від доходу. Отже, розмір аліментів становитиме 3562,50 гривень (14250,00 х 0,25), що є більшим, ніж 50% прожиткового мінімуму для дітей у 2023 році.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити