Відповідно до пп. 6.1 Порядку №1588, взяття на облік за основним місцем обліку фізичної особи - підприємця здійснюється після її державної реєстрації згідно із Законом №755 контролюючим органом за місцем її державної реєстрації.
Тобто, ФОП повинні інформувати контролюючі органи про всі об’єкти оподаткування, які використовує в господарській діяльності, знаходяться у власності, здаються в оренду або орендуються.
Форма №20-ОПП подається за основним місцем обліку не лише вперше після реєстрації, а й у разі, якщо відбуваються зміни: з’являється об’єкт оподаткування, змінюється чи скасовується.
Також подання ф. №20-ОПП є обов’язковим до початку реєстрації РРО, у якому надається інформація про господарську одиницю, де буде застосовуватись РРО. Про це ми писали тут.
Таким чином, якщо ФОП здійснює свою діяльність з дому (квартири), потрібно в повідомленні №20-ОПП у графі «Тип об’єкта оподаткування» зазначити код «682», а у графі «Найменування об’єкта оподаткування» зазначити «Квартира».
Згідно до п. 1 та 2 ст. 3 Закону про РРО, суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених Законом про РРО, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок та видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов’язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.
Водночас, у разі здійснення розрахунків за реалізовані товари (надані послуги) між суб’єктами господарювання виключно через банківські установи РРО не застосовується.
Тобто, ФОП - платник ЄП, який має інтернет-магазин, повинен використовувати РРО при здійсненні розрахункових операцій у готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо). Якщо розрахунки за придбаний товар (послугу) проводяться у безготівковій формі без застосування платіжних карток і кошти перераховуються з поточного рахунку покупця на поточний рахунок продавця, така операція не потребує застосування РРО. Теж саме стосується випадків, коли покупець розраховується з продавцем шляхом внесення коштів через банк для подальшого їх зарахування на поточний рахунок продавця. «Спрацьовує» звільнення, передбачене для банківських операцій відповідно до п. 2 ст. 9 Закону про РРО.
Крім того, що стосується надання ФОП юридичних послуг через інтернет, то ДПС у Полтавській області надала таке роз’яснення: РРО не використовують, якщо не визначено місце розрахунків, проведених на підставі рахунка в безготівковій формі за допомогою платіжних карт Visa і MasterCard під час надання інформаційно-консультаційних послуг, отримання комп’ютерних й інших програм за допомогою Інтернету. Аналогічну думку з цього приводу висловила і ДФСУ у листі від 17.08.2016 р. №17922/6/99-99-14-05-01-15.
Тобто, якщо юридичні послуги здійснює особа, в т.ч. та, яка працює на третій групі спрощеної системи оподаткування, не мають застосовувати РРО, якщо її клієнти розраховуються з ним виключно у безготівковій формі без застосування платіжних карток і перераховують кошти на поточний рахунок банківським переказом. Також РРО не потрібні, якщо клієнт в касі банку вносить готівку для подальшого її зарахування на поточний рахунок продавця.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити