Головна Усі консультації Спрощена система Фізособи — підприємці на єдиному податку

Суми коштів, які повертаються покупцю товару – «єдиннику», не є його доходом

Фізособа - підприємець (платник єдиного податку та ПДВ) орендує приміщення. У грудні орендодавець повернув кошти з призначенням платежу : «Повернення надміру сплачених коштів у зв'язку з закінченням договору суборенди». Чи потрібно сплачувати єдиний податок з цієї суми та реєструвати податкову накладну?

Згідно з пп. 5 п. 292.11 ПКУ суми коштів (аванс, передоплата), що повертаються покупцю товару (робіт, послуг) - платнику єдиного податку та/або повертаються платником єдиного податку покупцю товару (робіт, послуг), якщо таке повернення відбувається внаслідок повернення товару, розірвання договору або за листом-заявою про повернення коштів, не включаються до складу доходу платника єдиного податку. 

Отже, авансові платежі, які повертаються, не є доходом ФОП на ЄП, а отже, з зазначених сум не сплачується єдиний податок.

Відповідно до п. 185.1 ПКУ, об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ, у тому числі операції з безоплатної передачі та з передачі права власності на об'єкти застави позичальнику (кредитору), на товари, що передаються на умовах товарного кредиту, а також з передачі об'єкта фінансового лізингу в користування лізингоотримувачу/орендар.

При отриманні раніше сплаченого авансу у ФОП на ЄП операції з постачання не відбувається, а отже, ПЗ з ПДВ не виникає, податкова накладна не реєструється.

 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Степанов Михаил
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Спрощена система / Фізособи — підприємці на єдиному податку
Теги:
Доходи , Єдиний податок , Оренда , ПДВ , Податкова накладна

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі