Головна Усі консультації Спрощена система Фізособи — підприємці на загальній системі

Ремонт вантажних автомобілів у «загальносистемника»

ФОП на загальній системі оподаткування надає транспортні послуги з перевезення вантажів як по Україні, так і за її межами. Чи має право ФОП відносити до складу витрат витрати на ремонт (вартість запчастин) власних автомобілей, які використовуються у госпдіяльності?

Відповідно до пп. 177.2 ПКУ об'єктом оподаткування підприємців - «загальносистемників» є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов'язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи - підприємця.

Своєю чергою, згідно з пп. 177.4.5 ПКУ не включаються до складу витрат підприємця витрати на придбання та утримання основних засобів подвійного призначення (до яких належать вантажні і легкові авто).

При цьому, як роз’яснюють податківців, технічне обслуговування та ремонт є операціями з утримання вантажних автомобілів та причепів до них. Тому витрати на такі операції, відповідно до пп. 177.4.5 ПКУ, не включаються до складу витрат фізичної особи - підприємця. З тієї ж причини не потраплять до складу витрат витрати на придбання запчастин для проведення ремонту таких авто.

Зверніть увагу це ж правило поширюється і на витрати на ремонт орендованих авто (позиція податківців тут).

Проте, хочемо повідомити, що у разі прийняття законопроекту №1210 у 2020 році вантажні та легкові авто можуть бути виключені з переліку ОЗ подвійного призначення, а отже, у «загальносистемників» з’явиться право на витрати утримання та амортизацію таких ОЗ. Детальніше про зміни щодо оподаткування ПДФО, які передбачені цим законопроектом, ми писали тут.

***

Читайте також:

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Спрощена система / Фізособи — підприємці на загальній системі
Теги:
Автотранспорт , Витрати , ПДФО , Підприємці , Ремонт

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі