Відповідно до пп. 177.2 ПКУ об'єктом оподаткування підприємців - «загальносистемників» є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов'язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи - підприємця.
Своєю чергою, згідно з пп. 177.4.5 ПКУ не включаються до складу витрат підприємця витрати на придбання та утримання основних засобів подвійного призначення (до яких належать вантажні і легкові авто).
При цьому, як роз’яснюють податківців, технічне обслуговування та ремонт є операціями з утримання вантажних автомобілів та причепів до них. Тому витрати на такі операції, відповідно до пп. 177.4.5 ПКУ, не включаються до складу витрат фізичної особи - підприємця. З тієї ж причини не потраплять до складу витрат витрати на придбання запчастин для проведення ремонту таких авто.
Зверніть увагу це ж правило поширюється і на витрати на ремонт орендованих авто (позиція податківців тут).
Проте, хочемо повідомити, що у разі прийняття законопроекту №1210 у 2020 році вантажні та легкові авто можуть бути виключені з переліку ОЗ подвійного призначення, а отже, у «загальносистемників» з’явиться право на витрати утримання та амортизацію таких ОЗ. Детальніше про зміни щодо оподаткування ПДФО, які передбачені цим законопроектом, ми писали тут.
***
Читайте також:
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити