Головна Усі консультації Спрощена система Фізособи — підприємці на загальній системі

«Загальник» зареєстрований з грудня, але роботу розпочав у січні: чи подавати декларацію про доходи?

ФОП на загальній системі оподаткування зареєстрований у грудні 2018 р. Фактично запрацював з січня 2019 р. Чи потрібно подавати податкову декларацію про майновий стан та доходи та додаток 5 з ЄСВ за 2018 р.?

Податківці в ресурсі «ЗІР» ( підкатегорія 104.09) зауважують, що відповідно до пп. 177.5 ПКУ фізичні особи – підприємці подають до контролюючого органу податкову декларацію про майновий стан і доходи за місцем своєї податкової адреси за результатами календарного року у строки, встановлені ПКУ для річного звітного податкового періоду, в якій також зазначаються авансові платежі з податку на доходи.

Фізичні особи – підприємці подають річну податкову декларацію у строк, визначений пп. 49.18.5  ПКУ (протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року).

Разом з тим, п. 49.2 ПКУ встановлено, що платник податків зобов’язаний за кожний встановлений ПКУ звітний період, в якому виникають об’єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог ПКУ подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є. Цей абзац застосовується до всіх платників податків, в тому числі платників, які перебувають на спрощеній системі оподаткування обліку та звітності. Разом з тим, відповідно до п. 177.11  ПКУ, фізичні особи – підприємці у податковій декларації поряд з доходами від підприємницької діяльності мають зазначати інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи.

Отже, якщо протягом звітного періоду фізична особа – підприємець на загальній системі оподаткування діяльність не вела та дохід від підприємницької діяльності не отримувала, проте має інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи, подає податкову декларацію та додаток Ф2 до неї, у якому всі графи прокреслює.

У разі, якщо протягом звітного періоду фізособа – підприємець на загальній системі оподаткування діяльність не вела та дохід від підприємницької діяльності не отримувала, та не має інших доходів з джерел їх походження з України та іноземних доходів, не має обов’язку щодо подання податкової декларації та додатку Ф2 до неї.

 

ЄСВ

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 7 Закону про ЄСВ для ФОП на загальній системі оподаткування базою нарахування ЄСВ є сума доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню ПДФО. При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць. У разі, якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному кварталі або окремому місяці звітного кварталу, такий платник зобов’язаний визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄСВ, встановленої Законом про ЄСВ. При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Таким чином, за грудень підприємець зобов’язаний нарахувати ЄСВ у розмірі не менше за розмір мінімального страхового внеску (а саме 3723 * 22% = 819,06 грн). Відповідно ФОП має подати додаток 5 за 2018 рік  в строк до 11 лютого 2019 року.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Степанов Михаил
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Спрощена система / Фізособи — підприємці на загальній системі
Теги:
Доходи , Єдиний соціальний внесок , ПДФО , Підприємці , Реєстрація , Декларація

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі