Відповідно до п. 292.1 ПКУ доходом платника єдиного податку є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юрособи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду у грошовій формі (готівковій та/або безготівковій), матеріальній або нематеріальній формі.
Підпунктом 5 п. 292.11 ПКУ визначено, що до складу доходу не включаються суми коштів (аванс, передоплата), що повертаються платником єдиного податку покупцю товару (робіт, послуг), якщо таке повернення відбувається внаслідок повернення товару, розірвання договору або за листом-заявою про повернення коштів.
На думку податківців, такий гарантійний платіж не є авансом або передоплатою за товари (роботи, послуги), а отже, у платника єдиного податку не має підстав зменшити свій дохід.
При цьому, у момент отримання такого гарантійного платежу, платник єдиного податку, повинен включити такі суми до складу доходу податкового (звітного) періоду у якому вони були отримані, оскільки відсутні обставини передбачені пп. 5 п. 292.11 ПКУ.
З такою позицією податківців важко погодитись, адже фактично гарантійний платіж не є доходом платника єдиного податку, оскільки після закінчення строку оренди він повертається покупцю.
Для уникнення виникнення спірних питань з податківцями, радимо оформлювати такий гарантійний платіж як попередню оплату за орендні послуги (останній місяць або декілька місяців), у такому випадку при його поверненні, такий платіж буде підпадати під пп. 5 п. 292.11 ПКУ.
У такому випадку, якщо повернення коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс) за товари (роботи, послуги), відбулося у іншому податковому періоді, юрособа - платник ІІІ групи єдиного податку повинна включити такий аванс до складу доходу у звітному періоді, у якому відбулося зарахування вказаних коштів, та здійснити перерахунок доходу у податковому періоді, у якому відбулось їх повернення. Такий перерахунок здійснюється шляхом подання уточнень до раніше поданої податкової декларації або уточнення показників у складі звітної податкової декларації за наступний податковий період. Докладніше читайте тут>>
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись