Головна Усі консультації Спрощена система Юрособи на єдиному податку

Курсові різниці у юрособи - "єдинника": на яку дату розраховувати?

Підприємство (на єдиному податку) отримує валютний кредит, а також здійснює імпорт послуг згідно з договором. Чи включається до складу доходу сума позитивних курсових різність від заборгованості за кредитом та за договором імпорту послуг? На яку дату необхідно розраховувати курсові різниці?

Пунктом 10 П(С)БО 25 передбачено визнання доходів та витрат згідно з НП(С)БО, юрособами платниками ЄП та ведення спрощеної системи оподаткування.

То ж відповідно звернемось до положення, що регулює обрахунок курсових різниць (П(С)БО 21). Так згідно з цим положенням визначення  курсових різниць  за  монетарними статтями в іноземній  валюті  проводиться  на  дату балансу, а також на дату здійснення  господарської операції в її межах або за всією статтею (відповідно   до  облікової  політики).

Монетарні статті - статті балансу про грошові кошти,  а також про такі активи й зобов'язання, які будуть отримані або сплачені у фіксованій (або визначеній) сумі грошей або їх еквівалентів.

Так як валютний кредит, а також зобов’язання за договором імпорту послуг будуть погашатись у грошовому виразі – відповідно по даним заборгованостям курсові різниці розраховуються у порядку зазначеному вище.

Визначення поняття дата балансу наведено у п. 3 П(С)БО 6 – це дата,  на яку складений  баланс  підприємства. Звичайно датою балансу є кінець останнього дня звітного періоду. Оскільки підприємство подає фінзвітність раз на рік, датою балансу буде останній день звітного року і відповідно саме на цю дату необхідно проводити перерахунок курсових різниць. 

Тепер розберемось, чи включаються такі курсові різниці до оподатковуваного доходу платника єдиного податку. Згідно з п. 292.2 ПКУ доходом юрособи платника ЄП є будь-який дохід отриманий протягом звітного періоду в грошовій, матеріальній або нематеріальній формі. Датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником ЄП акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг). Однак у випадку виникнення курсових різниць ніякого надходження коштів немає, то ж з цієї точки зору, позитивні курсові різниці не повинні були б включатись до доходу платника єдиного податку.

Однак, податківці завжди мали протилежну точку зору. Зокрема, ДФС у Дніпропетровській області висловлювала свою думку з цього приводу: "позитивне значення курсових різниць від перерахунку іноземної валюти включається до складу доходів такого платника податку. Від’ємне значення курсових різниць від перерахунку іноземної валюти не зменшує базу оподаткування єдиним податком".

Отже, найбільш безпечним варіантом буде включення позитивної курсової різниці до оподатковуваного єдиним податком доходу.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Спрощена система / Юрособи на єдиному податку
Теги:
Єдиний податок , Імпорт , Курсові різниці , Послуги , Договір

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі