Відповідно до пп. 14.1.175 пп. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 02.12.10 №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) податковий борг - сума узгодженого грошового зобов’язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений ПКУ строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов’язання.
Погашення податкового боргу - зменшення абсолютного значення суми такого боргу, підтверджене відповідним документом (пп. 14.1.152 пп. 14.1 ст. 14 ПКУ).
Платники єдиного податку четвертої та шостої груп (юридичні особи) сплачують єдиний податок протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал (п. 295.3 ст. 295 ПКУ).
Платники єдиного податку четвертої та шостої груп подають до контролюючого органу податкову декларацію платника єдиного податку у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду (п. 296.3 ст. 296 ПКУ).
Податкові декларації, крім випадків, передбачених ПКУ, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя) (пп. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 ПКУ).
Однією із підстав анулювання свідоцтва платника єдиного податку за рішенням контролюючого органу згідно із пп. 3 п. 299.15 ст. 299 ПКУ є несплата протягом двох послідовних кварталів у порядку, встановленому ПКУ, податкового боргу, що виник у платника єдиного податку.
Отже, платник єдиного податку – юридична особа, у якого виник податковий борг (з єдиного податку та/або інших податків і зборів) у поточному кварталі протягом наступних двох кварталів має можливість сплатити цей податковий борг. У разі його несплати свідоцтво такому платнику податків анулюється в останній день календарного місяця, в якому закінчився граничний строк погашення податкового боргу.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись