Головна Усі консультації Спрощена система Юрособи на єдиному податку

Чи може юрособа – «єдинник» прийняти право вимоги грошової заборгованості?

Чи може юрособа на ІІІ групі ЄП (5%) бути новим кредитором в 3-сторонньому договорі про відступлення права вимоги та прийняти право вимоги грошової заборгованості?

Запитання: Чи може юрособа на ІІІ групі ЄП (5%) бути новим кредитором в 3-сторонньому договорі про відступлення права вимоги та прийняти право вимоги грошової заборгованості?  Чи підлягає оподаткуванню отримана сума грошової заборгованості у нового кредитора? Як відображається в обліку підписання договору про відступлення права вимоги та отримання коштів?

 

Відповідь:

Щодо документального оформлення та бухобліку операції з відступлення права вимоги ми писали тут>>

Звертаємо увагу, що платники єдиного податку не можуть відступати іншим особам своє право вимоги (більш докладно – тут). А оcm бути новим кредитором вони можуть, адже прийняття на себе чужої заборгованості не є розрахунками за товари, роботи, послуги і передбачає отримання грошових коштів, тобто грошового розрахунку.

При цьому отримані кошти будуть оподатковуватися єдиним податком на загальних підставах (пп. 292.1 ПКУ).

 

 

 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Спрощена система / Юрособи на єдиному податку
Теги:
3 група ЄП , Єдиний податок , Заборгованість , Договір

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі