• Посилання скопійовано

Здача в оренду нерухомості нерезидентом через податкового агента

Юрособа (на ЄП) виступає агентом за операціями фізособи - нерезидента щодо оренди нерухомості. Юрособа отримує орендні платежі від орендарів, сплачує податки за фізособу -нерезидента та перераховує їй чистий прибуток. Як юрособа може отримувати орендні платежі на дебетну картку (яка відкрита до поточного рахунку юрособи) від фізособи?

Запитання: Юрособа (на ЄП) виступає агентом за операціями фізособи - нерезидента щодо оренди нерухомості. Юрособа отримує орендні платежі від орендарів, сплачує податки за фізособу - нерезидента та перераховує їй чистий прибуток. Як юрособа може отримувати орендні платежі на дебетну картку (яка відкрита до поточного рахунку юрособи) від фізособи? Чи може юрособа від імені фізособи - нерезидента здавати нерухомість через сервіс RBNB? Які проведення будуть за даними операціями? Сервіс RBNB бере комісію за свої послуги

 

Відповідь: 

Дебетна картка (електронний платіжний засіб), яка відкривається до поточного рахунку юрособи, відкривається банком на ім’я фізособи – працівника юрособи. 

Інструкція про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземній валюті затверджена постановою НБУ від 12.11.2003 р. №492. Відповідно до п. 1.8 та 1.9 Інструкції №492 банки відкривають своїм клієнтам поточні рахунки за договором банківського рахунку, який укладається в письмовій формі (паперовій або електронній).

Відповідно до п. 8.2 Інструкції №492 поточний рахунок, операції за яким можуть здійснюватися з використанням електронних платіжних засобів, використовується відповідно до визначених цією Інструкцією режимів поточних рахунків з урахуванням обмежень, установлених законодавством України. Також режим використання дебетної картки обумовлений договором банківського рахунку між юрособою та банком – емітентом картки. Тож для з’ясування питання, чи дозволені прибуткові операції від сторонніх осіб для такої дебетної картки, слід звернутися до банку, що емітував цю картку, а також проаналізувати відповідні положення договору банківського рахунку.

Сервіс RBNB – це онлайн майданчик, який виконує функції посередника між власником житла (в даному випадку його представником є юрособа) та орендарями. Отже, сплата комісії за послуги такого сервісу буде витратами юрособи. Ці витрати можуть розцінюватися як адмінвитрати (Дт 92 Кт 631) або інші операційні витрати (Дт 949 Кт 631). Субрахунок 631 обирається у тому випадку, якщо комісія сплачується на ім’я резидента України – представника RBNB. Якщо представник RBNB є нерезидентом, застосовується субрахунок 632.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Спрощена система/Юрособи на єдиному податку

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Юрособи на єдиному податку»