• Посилання скопійовано

Вплив зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування на розмір реєстраційного ліміту в СЕА ПДВ?

Як впливає зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування на розмір реєстраційного ліміту в СЕА ПДВ?

Ліміт реєстрації податкових накладних, визначений згідно п. 201-1.3 ПКУ, при блокуванні податкової накладної/розрахунку коригування не змінюється — адже такого документа в ЄРПН немає, він не зареєстрований.

ГУ ДФС в Дніпропетровській області в ІПК від 16.08.2017 р. №1616/ІПК/04-36-12-01-16 роз'яснювало, що перебіг строків реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН переривається на період їх зупинення та штрафні санкції, передбачені п. 120-1.1 ПКУ, не застосовуються до дня настання однієї із таких подій:

прийнято рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН;

набрало законної сили рішення суду про реєстрацію відповідної ПН/РК в ЄРПН.

При цьому, якщо при одній із вищевказаних подій у платника в системі електронного адміністрування сума, визначена відповідно до п. 200-1.3 ПКУ, є меншою ніж сума податку в податковій накладній/розрахунку коригування, що була зупинена, то платник зобов'язаний перерахувати потрібну суму коштів із свого поточного рахунку на свій рахунок в СЕА ПДВ. А податківцям доведеться чекати на збільшення реєстраційної ліміту до потрібної суми, і тільки після цього виконувати рішення комісії ДФС/суду.

Тобто враховуючи, що перебіг строку реєстрації переривається на період зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН та відновлюється з дня припинення процедури зупинення їх реєстрації, платник повинен забезпечити потрібну суму ліміту в СЕА на момент прийняття будь-якого рішення (комісії ДФСУ, за результатами апеляційного або судового розгляду) про їх реєстрацію для упередження порушення строків такої реєстрації.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Допомога на лікування працівниці: облік ПДВ та ПДФО
    ТОВ на загальній системі оподаткування надає допомогу на лікування онкохворої співробітниці, придбавши для неї ліки за безготівковим розрахунком. Всі підтверджуючі медичні документи та документи від постачальника є. Чи потрібно нараховувати компенсуючі зобов'язання з ПДВ? Чи є вартість ліків додатковим благом для співробітниці та як це відобразити у звіті 4ДФ?
    10.07.202517
  • Коригування імпортного ПДВ за аркушем коригування: повернення та облік
    Як діяти підприємству після отримання аркуша коригування до митної декларації, який скасував мито та зменшив суму ПДВ? Чи обов'язково повертати ПДВ з бюджету? Як правильно відобразити це в обліку та що робити з розбіжностями у сальдо розрахунків з митницею?
    10.07.202517
  • Чи зберігається право на ПК та бюджетне відшкодування за НА, переданими ЗСУ?
    Комунальне підприємство (платник ПДВ, загальна система) придбало пікап за власні кошти у лютому 2025 р. Суму ПДВ включено до ПК, що спричинило від’ємне значення. У травні 2025 року автомобіль, не введений в експлуатацію, передано ЗСУ в межах військово-транспортного обов’язку. Чи має право підприємство заявити бюджетне відшкодування?
    10.07.202524
  • Розблокування РК на зменшення після спливу строку
    Розрахунок коригування на зменшення податкових зобов'язань з ПДВ заблоковано. Продавець пропустив 365-денний термін для подання пояснень на розблокування. Які наслідки неподання документів та чи можна розблокувати такий РК після спливу встановленого строку?
    10.07.202532
  • Списання авансу 2017 року: коригування ПДВ-кредиту
    Підприємство списує дебіторську заборгованість за авансом, сплаченим у 2017 році за непоставлений товар. ПК за ПН на цей аванс було відображено. Як правильно відкоригувати ПДВ: нарахувати умовні податкові зобов'язання згідно з пп. 198.5 ПКУ в поточному періоді, чи подати уточнюючий розрахунок до декларації за період виникнення податкового кредиту?
    09.07.2025367