Главная Все консультации Налогообложение НДС

Як складати ПН при прийманні оплати накладеним платежем та Приват24

Підприємство, платник ПДВ, постачає товари кінцевим споживачам накладеним платежем, а також по передоплаті через Приват24. Якою датою складати ПН? Як та коли відображати в обліку надходження коштів?

Згідно з п. 187.1 ПКУ датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

  • або дата зарахування коштів від покупця на банківський рахунок платника податку як оплата товарів, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;
  • або дата відвантаження товарів.

 

Накладений платіж

У ПКУ немає визначення, що вважати відвантаженням товару, однак як зазначали податківці у ІПК від 26.04.2019 № 1874/6/99-99-15-03-02-15/ІПК (і це вже стала позиція) з метою оподаткування ПДВ при здійсненні операцій з постачання товарів, оплата за які не відбулася і постачальник не визначає податкові зобов'язання за касовим методом, датою виникнення податкових зобов'язань з ПДВ вважається дата, на яку припадає початок передачі товару від постачальника або безпосередньо покупцю, або організації, яка здійснюватиме доставку покупцю цього товару будь-яким способом (перевезення, пересилання тощо).

Отже, при постачанні товару накладеним платежем, ПН складається на дату передачі товару перевізнику (в зазначеному випадку «Нова пошта»). Якщо покупець не оплачує і повертає товар, то датою отримання назад від перевізника товару, постачальник складає РК до складеної раніше ПН з причиною коригування 103 «Повернення товару або авансових платежів».

Про те як обліковувати дохід від продажу товару накладеним платежем з врахуванням комісії поштового оператора ми детально розглядали у нашій попередній консультації.

 

Приват 24

Що ж до оплати через Приват24, то тут все набагато простіше. Оскільки у запитанні зазначено, що підприємство працює з кінцевими покупцями по передоплаті, то дата зарахування коштів на банківський рахунок підприємства і є першою подією на дату якої підприємство визнає ПЗ з ПДВ. Тобто, не має значення коли покупець фактично здійснив оплату – подією для нарахування ПЗ з ПДВ є дата отримання коштів на рахунок підприємства (якщо постачання товару не відбулось раніше). В обліку така операція відображається саме датою фактично надходження коштів на рахунок підприємства за допомогою запису Дт 311 Кт 361.

Про те, як обліковувати надходження коштів наступного дня, ми писали тут.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 64 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Станислав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / НДС
Теги:
НДС , Налоговая накладная

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме