• Посилання скопійовано

Як можна використати переплату з ПДВ у разі подання УР?

У зв’язку з поданням УР до декларації з ПДВ у березні 2020 року (збільшено суму ПК) в інтегрованій картці платника податків виникла переплата. За лютий 2020 року виникає сума до сплати. Чи може вона бути погашена за рахунок переплати? Як можна повернути переплату?

Пунктом 201.5-1 ПКУ передбачено, що кошти до державного бюджету в сумі податкових зобов’язань з ПДВ, що підлягає сплаті за наслідками звітного податкового періоду перераховуються з рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ платника.

Переплата на особовому рахунку, яка виникла внаслідок подання УР, яким було збільшено суму ПК з ПДВ, може бути використана платником податку двома шляхами:

  • або за рахунок неї можуть бути сплачено суми зобов’язання з ПДВ, що виникнуть при поданні наступних УР, якими буде збільшено суму ПЗ;
  • або шляхом повернення такої суми у порядку, встановленому ст. 43 ПКУ.

Таким чином, для перерахування до бюджету суми ПДВ, визначеної у податковій звітності платника за результатами звітного періоду, платнику необхідно у терміни, встановлені Кодексом для самостійної сплати податкових зобов'язань з ПДВ, забезпечити наявність такої суми на електронному рахунку без урахування переплат, що обліковуються в ІКПП.

Своєю чергою, як було зазначено вище, сума переплати, яка відображається в ІКПП, може бути повернута на електронний ПДВ рахунок платника податку у порядку, встановленому ст. 43 ПКУ.

Отже, сума переплати не може бути автоматично врахована, а повинна знаходитись на електронному рахунку платника податку для подальшого її списання органом казначейства.

Тобто, платнику податків необхідно спочатку повернути суму переплати на свій електронний ПДВ рахунок (у повному розмірі – 300 тис. грн), а вже після цього з електронного рахунку ця сума може бути списана в рахунок погашення поточних зобов’язань з ПДВ.

Для повернення коштів на електронний рахунок треба подати заяву в довільній формі. За загальним правилом, не пізніше, ніж через 5 робочих днів до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником заяви податківці повинні подати висновок Держказначейству про зарахування відповідної суми коштів на електронний ПДВ-рахунок (пп. 43.5 ПКУ).

 

Повернення коштів

Крім того, підприємство має право відповідно до пп. 200-1.5 ПКУ повернути кошти з електронного рахунку платника у СЕА ПДВ кошти вже на поточний рахунок платника ПДВ за заявою. Така заява подається за встановленою формою, у складі податкової звітності з ПДВ (додаток 4), у розмірі суми коштів, яка перевищує суму задекларованих до сплати до бюджету податкових зобов’язань у цій декларації та суми податкового боргу з податку.

При цьому, подання додатку у вигляді платіжного доручення (або його копії) на сплату коштів внаслідок якої виникла переплата з ПДВ не передбачено ані у разі повернення коштів з бюджету на електронний рахунок платника податку, ані у разі подальшого їх повернення на поточний рахунок платника.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Послуги надані нерезиденту, а споживач резидент: що з ПДВ?
    ТОВ-резидент (1) надає інформаційні та консультаційні послуги у сфері інформаційних технологій та комп’ютерних систем нерезиденту. В контракті зазначено, що технічний проєкт виконується для резидента (2) за його адресою перебування. Нерезидент контролює виконання умов, приймає послуги, здійснює оплату послуг та підписує документи. Чи буде оподатковуватися ПДВ ця операція?
    28.03.2024271
  • Перехідні операції при реєстрації платником ПДВ з середини місяця
    Підприємство – платник ЄП ІІІ групи з 01.01.2024 р. перейшло на загальну систему, але заяву на реєстрацію ПДВ не подало вчасно – платник ПДВ з 25.01.2024 р. За електроенергією воно сплатило 08.01.2024 р., ПН складена 31.01.2024 р. за правилами касового методу. Станом на 01.02.2024 р. підприємство має борг за січень 2024 р., який буде сплачено у лютому. ПН складена 29.02.2024 р. Як включити ці ПН до податкового кредиту?У серпні 2023 р. підприємство відвантажило товар, оплата надійшла у лютому. Чи виникнуть ПЗ з ПДВ?
    27.03.202438
  • Помилкова ПН та РК у різних періодах: як врахувати?
    Підприємство у січні 2024 року склало та зареєструвало зайву ПН на операцію поставки, що не відбулася. Цю ПН включено у декларацію січня. Помилку виявлено у березні 2024 р., тоді ж складено та зареєстровано РК. У якому періоді треба відобразити зменшення податкового зобов’язання: у січні 2024 р., подавши УР до декларації та відкоригувати на суму помилкової ПН, чи включити РК у березні 2024 р. та не подавати УР до декларації?
    25.03.202468
  • Експорт послуг лабораторних досліджень: що з ПДВ?
    Підприємство, резидент України, платник ПДВ, надало послуги лабораторних досліджень продукції (перевиставило компенсацію витрат досліджень, що здійснювала незалежна лабораторія – резидент України на території України) нерезиденту. Чи потрібно нараховувати ПДВ?
    22.03.202433
  • Які послуги резидентів Дія. Сіті звільняються від ПДВ?
    Чи оподатковуються ПДВ операції з розробки програмного забезпечення та доступу до інформаційного продукту – додатку для оплати штрафів – через інтернет для резидентів Дія. Сіті? Чи поширюється на ці послуги пп. 197.1.33 ПКУ?
    22.03.202427