Главная Все консультации Налогообложение НДС

Експедитор-резидент та перевізник-нерезидент: оподаткування ПДВ

Підприємство (платник ПДВ на загальній системі оподаткування) інколи виступає експедитором в перевезенні вантажів, де замовник є резидентом (платником ПДВ), а перевізник - нерезидентом. Замовник - резидент оплачує експедитору за всі послуги (перевезення та експедиторські послуги), а потім експедитор виплачує нерезиденту за послуги перевезення. Що з ПДВ?

Якщо послуги перевезення надаються перевізником-нерезидентом, що не має постійного представництва на митній території України, то операції з постачання таких послуг не підпадають під об’єкт оподаткування ПДВ, незалежно від того, чи замовнику-резиденту, чи замовнику-нерезиденту надаються такі послуги.

Про це податківці говорять у відповіді на питання 9 та 10 УПК № 610. УПК №610 на сьогодні є чинною та може використовуватися платником податку у його госпдіяльності (ІПК від 25.10.2018 р. № 4557/6/99-99-15-03-02-15/ІПК).

Тож, якщо перевізником є нерезидент, то операція з перевезення не є об’єктом оподаткування ПДВ. А отже, у отримувача послуг — резидента ПЗ з ПДВ не виникають, а тому йому не потрібно виписувати податкову накладну у порядку, визначеному ст. 208 ПКУ.

Вищевказане правило не діє, якщо нерезидент надає експедиторські послуги. Втім, відповідно до умов питання, експедиторські послуги надає резидент, а ось послуги із переведення саме нерезидент.

Детальніше про усе це ми писали тут>> 

Тепер щодо необхідності нарахування ПДВ у частині послуг перевезень від нерезидента, які надаються у складі транспортно-експедиційних послуг резиденту – платнику ПДВ.

Так, відповідно до відповіді на питання 1 в УПК №610 базою оподаткування ПДВ у експедитора є вартість наданих транспортно-експедиторських послуг (винагорода експедитора) та вартість послуг з перевезення, за умови, що перевізник є платником ПДВ. Якщо перевізник не є платником ПДВ, то вартість наданих таким перевізником послуг не збільшує базу оподаткування ПДВ у експедитора при наданні транспортно-експедиторських послуг замовнику.

Таким чином, оскільки відповідно до умов питання перевізник - нерезидент (тобто неплатник ПДВ), то  ПЗ з ПДВ в експедитора з вартості послуг з перевезення не виникають. Тобто вартість наданих таким перевізником послуг не збільшує базу обкладення ПДВ у експедитора під час надання транспортно-експедиторських послуг замовнику – резиденту платнику ПДВ.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 43 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Екатерина Калашян
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / НДС
Теги:
Нерезиденты , НДС , Услуги

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме