Главная Все консультации Налогообложение НДФЛ

Оподаткування ПДФО доходу ФО-підприємця податковим агентом - як знати вид дид діяльності підприємця

Яким чином юридична особа може дізнатися про обрані види діяльності та систему оподаткування доходів фізичної особи — підприємця, у якої придбаються товари (роботи, послуги) ?

Відповідно до п. 177.8 ст. 177 розділу ІV Податкового кодексу України під час нарахування (виплати) фізичній особі — підприємцю доходу від операцій, здійснюваних у межах обраних ним видів діяльності, суб'єкт господарювання, який нараховує (виплачує) такий дохід, не утримує податок на доходи у джерела виплати, якщо фізичною особою — підприємцем, яка отримує такий дохід, надано копію документу, що підтверджує її державну реєстрацію відповідно до закону як суб'єкта підприємницької діяльності. Пунктом 5.2 розділу 5 Положення порядок надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб — підприємців (затвердженого наказом Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва від 20 жовтня 2005 року №97) визначено, що у витягу для фізичної особи — підприємця зазначаються основні види діяльності. Згідно із пп. 139.1.12 п. 139.1 ст. 139 Кодексу витрати, понесені у зв’язку із придбанням товарів (робіт, послуг) та інших матеріальних і нематеріальних активів у фізичної особи — підприємця, що сплачує єдиний податок (крім витрат, понесених у зв’язку із придбанням робіт, послуг у фізичної особи — підприємця — платника єдиного податку, яка здійснює діяльність у сфері інформатизації) не враховуються при визначенні оподатковуваного доходу.

Враховуючи те, що нормами ст. 177 Кодексу (загальна система оподаткування) передбачено самостійне визначення фізичними особами — підприємцями сум авансових платежів на поточний рік та не встановлено жодного документа, яким би підтверджувалась обрана система оподаткування, то з метою уникнення порушень норм вказаного п. 177.8 ст. 177 Кодексу, рекомендується як юридичним особам, так і фізичним особам — підприємцям, які мають господарські відносини з іншою фізичною особою — підприємцем, крім копії документа, підтверджуючого, що він зареєстрований суб'єктом підприємницької діяльності, отримувати від такої особи копію довідки, в якій зазначається обрана система оподаткування доходів, отриманих від здійснення підприємницької діяльності, а у фізичних осіб — підприємців — платників єдиного податку доцільно отримувати копію Свідоцтва про сплату єдиного податку.

Доступ к полному тексту материала возможен только для зарегистрированных пользователей. Если Вы уже зарегистрированы на нашем сайте - пожалуйста, авторизуйтесь.

Если пока нет - зарегистрируйтесь прямо сейчас: это просто, не требует Ваших персональных данных и займет не более одной минуты.

Что еще дает регистрация?

Джерело
ДФС у Закарпатській області
Рубрика:
Налогообложение / НДФЛ
Теги:
Единый налог , НДФЛ-предприниматели , Предприниматели

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме