Главная Все консультации Налогообложение НДФЛ

Кошти від продажу корпоративних прав у спадок: ПДФО у спадкоємця

Укладено договір з ФО-резидентом, власником ТОВ, про продаж КП іншій ФО-резиденту, з рострочкою платежу, але продець помер. Його дружина оформить 50% КП на себе, як спільно нажите майно, а 50% - як спадщину. 50% вартості будуть оплачені на п/р за договором, і прийняті у спадщину як грошові кошти на рахунку. Яке оподаткування ПДФО спадкоємиці?

Відповідно до пп. "в" пп. 174.1 ПКУ, до об'єктів спадщини платника податку з метою оподаткування належать, зокрема, об'єкти комерційної власності, а саме: цінні папери (крім депозитного (ощадного), іпотечного сертифіката), корпоративне право, власність на об'єкт бізнесу як такий, тобто власність на цілісний майновий комплекс, інтелектуальна (промислова) власність або право на отримання доходу від неї, майнові та немайнові права.

У цьому випадку під об'єктом спадщини слід розуміти вартість корпоративного права спадкодавця, а саме — вартість у грошовій або натуральній формі частки у майні ТОВ (пропорційна до його частки у статутному капіталі), яка належала спадкодавцеві та яка визначається на день смерті учасника (ч. 2 ст. 55 Закону про госптовариства).

Порядок оподаткування ПДФО, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав, встановлено ст. 174 ПКУ.

Дохід у вигляді об'єкта спадщини спадкоємиці як члена сім'ї спадкодавця першого ступеня споріднення оподатковується за ставкою 0% (пп."а" пп. 174.2.1 ПКУ).

Крім того, згідно з пп. 179.2 ПКУ обов'язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи, зокрема, у вигляді об'єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою та/або з яких сплачено податок відповідно до пп. 174.3 ПКУ

Тож у даному випадку і подавати податкову декларацію також не потрібно.

Що стосується коштів від продажу КП, що надійдуть на поточний рахунок спадкоємиці, то це буде дохід, отриманий фізособою (спадкоємицею) у вигляді інвестиційного прибутку. Такий дохід включається до складу загального річного оподатковуваного доходу платника податку (спадкоємиці). При цьому, фізична особа, яка отримує інвестиційний прибуток (в розглядуваній ситуації спадкоємиця), повинна подати річну Декларацію та сплатити ПДФО за ставкою 18% (пп. 167.5.1 ПКУ).

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 58 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Щербина Светлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / НДФЛ
Теги:
НДФЛ , Договор

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме