Главная Все консультации Налогообложение НДФЛ

ЗІЗ у відкритому доступі: чи буде додаткове благо?

ЗІЗ знаходиться у відкритому доступі. Чи буде в такому випадку додаткове благо?

ДПС  надало ІПК від 29.04.2020 р. №1733/ІПК/02-32-33-02 щодо питання оподаткування засобів індивідуального захисту для працівників, відображення їх у податковому розрахунку за формою №1ДФ.

Податківці зауважують, що винятковий перелік доходів, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податків, визначено пп. 165.1.9 ПКУ. Зокрема, це вартість мийних і знешкоджувальних засобів, а також спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту, якими роботодавець забезпечує платника податку відповідно до Закону "Про охорону праці", спеціального (форменого) одягу та взуття, що надаються роботодавцем у тимчасове користування платнику податку, який перебуває з ним у трудових відносинах.

Норми забезпечення, зокрема, мийними та знешкоджувальними засобами розробляються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я.

Водночас, перелік доходів, що включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, встановлено пп. 164.2 ПКУ.

Так, до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, отриманий платником податку, як додаткове благо (крім випадків, визначених ст. 165 ПКУ), зокрема, у вигляді вартості безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг), визначеної за правилами звичайної ціни, а також суми знижки звичайної ціни (вартості) товарів (робіт, послуг), індивідуально призначеної для такого платника податку (пп. «е» пп. 164.2.17 ПКУ).

Оподаткування доходів фізосіб, одержаних у вигляді додаткового блага, розглядається лише у разі їх одержання безпосередньо конкретним платником податку.

Враховуючи зазначене, вартість мийних і знешкоджувальних засобів, а також спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту, якими роботодавець забезпечує платника податку, який перебуває з ним у трудових відносинах, не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу такого платника податків, з урахуванням вимог пп. 165.1.9 ПКУ.

У разі недотримання даних вимог, зазначений дохід оподатковується на загальних підставах. І роботодавець, як податковий агент, повинен утримати ПДФО (18%) із суми такого доходу, а також військовий збір (1,5%).

Отже, на думку податківців, звільняються від оподаткування ПДФО миючі і дезінфікуючі засоби, спецодяг та інші ЗІЗ у разі дотримання умов, визначених пп. 165.1.9 ПКУ. В іншому випадку вартість таких засобів вважається додатковим благом і підлягає оподаткуванню на загальних підставах.

Водночас, якщо дохід є неперсоніфікованим, як зазначено в запитанні, тобто, коли у  роботодавця  відсутня об’єктивна можливість визначити достовірно дохід кожного конкретного працівника,  ПДФО та військовий збір в такий ситуації не виникають.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 36 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Степанов Михаил
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / НДФЛ
Теги:
1-ДФ , НДФЛ , Военный сбор

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме