• Посилання скопійовано

Переплату щодо збору за спецводокористування можна повернути

Підприємство щоквартально подавало декларації щодо спецводокористування у 2012 — 2013 рр. I лише в серпні 2013 р. дізналося, що з 01.07.2012 р. СГД, які використовують воду лише для задоволення власних питних і санітарно-гігієнічних потреб, не є платниками цього збору. Чи можна подати уточнюючий розрахунок до декларації і повернути переплату?

Справді, Законом №4834(1) з 01.07.2012 р. було внесено зміни до Податкового кодексу України. Зокрема, пп. 324.4.1 ПКУ було доповнено нормою, згідно з якою збір за спеціальне використання води не утримується за обсяги води, які були використані «для задоволення виключно власних питних і санітарно-гігієнічних потреб юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та платників єдиного податку». Отже, якщо підприємство не мало інших обсягів води, які б воно використовувало в госпдіяльності, то з 01.07.2012 р. у нього не виникало грошове зобов'язання з такого збору.

------------1------------

Закон України від 24.05.2012 р. №4834-VI «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення деяких податкових норм».

--------------------------


Більше того, як роз'яснює ДПСУ в узагальнюючій податковій консультації, затвердженій наказом від 21.12.2012 р. №1180, вже починаючи з III кварталу 2012 р. підприємство мало право не подавати податкову декларацію з цього збору.

Проте декларацію було подано, грошове зобов'язання щодо збору нараховано і сплачено, хай і надміру. Що робити далі?

З погляду автора, підприємство, яке самостійно виявило таку помилку, має право її виправити в порядку, встановленому ст. 50 ПКУ (у зазначеному випадку — через уточнюючий розрахунок(2)), в будь-який зручний для себе час протягом строків давності, встановлених ст. 102 ПКУ (1095 календарних днів з граничного терміну подання декларації).

----------------2--------------

Уточнюючу форму декларації затверджено наказом МФУ від 21.12.2012 р. №1403.

-------------------------------

 

А зменшення грошового зобов'язання щодо збору згідно з таким уточнюючим розрахунком приведе до можливості або повернути надміру сплачені кошти в порядку, встановленому ст. 43 ПКУ, або зарахувати їх у погашення грошових зобов'язань з інших податків і зборів у порядку, встановленому п. 87.1 ПКУ. Для цього підприємству треба буде подати заяву у довільній формі до ДПI за місцем обліку.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»