• Посилання скопійовано

Яких платників податків стосується новий порядок врахування збитків минулих років з 1 січня 2022 року?

Відповідно до змін у пп. 140.4.4 ПКУ, внесених Законом №1914, з 1 січня 2022 р. діє новий порядок врахування збитків минулих років для великих платників податків. Відповідно до пп. 64.7 ПКУ у разі включення платника податків до Реєстру ВПП на нього поширюються особливості, визначені ПКУ для великих платників податків. Чи означає це, що зміни у пп. 140.4.4 ПКУ застосовуються тільки тими платниками, які внесені в цей реєстр?

За визначенням у пп. 14.1.24 ПКУ великий платник податків - юрособа або постійне представництво нерезидента на території України, у якої обсяг доходу від усіх видів діяльності за останні чотири послідовні податкові (звітні) квартали перевищує еквівалент 50 мільйонів євро, визначений за середньозваженим офіційним курсом Національного банку України за той самий період, або загальна сума податків, зборів, платежів, сплачених до Державного бюджету України, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, крім митних платежів, за такий самий період перевищує еквівалент 1,5 мільйона євро, визначений за середньозваженим офіційним курсом НБУ за той самий період.

Формування та затвердження Реєстру великих платників податків здійснюється центральним органом  державної податкової служби щороку, відповідно до Порядку формування Реєстру ВПП, затвердженого наказом Мінфіну від 21.10.2015 р. №911.

До Реєстру ВПП включаються платники податків, які відповідають критеріям великого платника податків, визначеним пп.  14.1.24 ПКУ. При цьому відбір платників податків для включення до Реєстру ВПП на 2022 рік здійснюється на підставі аналізу інформації:

1) про сумарні обсяги доходів від усіх видів діяльності платника податків за останні чотири послідовні податкові (звітні) квартали;

2) про суми сплачених до Державного бюджету України податків за платежами (без урахування митних платежів), контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, за останні чотири послідовні податкові (звітні) квартали.

Тобто кінцевою ознакою великого платника податків для цілей застосування відповідних норм ПКУ є саме факт включення такого платника до Реєстру ВПП на поточний рік. У свою чергу, платник податків включається до Реєстру ВПП на підставі аналізу показників його діяльності, який проводять податківці. Крім цього, податківці закріплюють великих платників податків за міжрегіональними управліннями ДПС по роботі з великими платниками податків.

 Отже, самостійно «віднести» себе до великих платників податків не можна.

Далі, відповідно до абзаца другого пп. 64.7 ПКУ у разі включення платника податків до Реєстру ВПП на нього поширюються особливості, визначені ПКУ для великих платників податків, а це як раз і означає, що новий порядок врахування збитків згідно з  пп. 140.4.4 ПКУ поширюється тільки на тих платників, які внесені до Реєстру ВПП, і тільки в тому році (тих роках), протягом яких він перебуває в Реєстрі ВПП.

І навпаки, якщо підприємство не перебуває в Реєстрі ВПП, на нього не поширюється новий порядок врахування збитків, передбачений пп. 140.4.4 ПКУ.

Нагадаємо, що кількість великих платників на 2022 рік становить 1341.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Безвідсоткова поворотна фінансова допомога: оподаткування при її поверненні фізособі
    Працівник підприємства надає безвідсоткову поворотну фінансову допомогу приватному підприємству. Кошти зараховано 10.04.2024 р. Договір діє до 10.05.2025 р. Повернення може бути достроковим. Підприємство-отримувач є платником податку на прибуток. Які нюанси оподаткування?
    24.04.2024425
  • Податок на доходи нерезидента з транспортно-експедиторських послуг
    ТОВ виплачує доходи експедитору - нерезиденту за договором транспортної експедиції. В акті наданих послуг окремо зазначені послуги з морського, тентового перевезення, розвантаження, оформлення документів тощо, які експедитор оплачує третім залученим особам, і окремо вартість послуг експедиторського обслуговування. Чи оподатковуються такі доходи за актом податком на доходи нерезидентів?
    24.04.202417
  • Нецільова благодійна допомога фізособі грошима: правила оподаткування
    Чи є обмеження щодо суми надання нецільової благодійної допомоги працівнику та не працівнику підприємства і як вона оподатковується? Чи є збільшення фінансового результату до оподаткування на цю допомогу?
    19.04.202456
  • Що буде з податками у ФОПа-таксиста, який уклав договір про використання платформи Bolt?
    ФОП – платник єдиного податку ІІІ групи, без ПДВ, укладає договір щодо перевезень з Bolt-нерезидентом. Кошти від пасажирів надходять на рахунок Bolt - нерезидента. Потім ФОП отримує від цього нереидента оплату за послуги з перевезення, але на валютний рахунок. Чи виникає податкове зобов’язання з ПДВ у ФОПа?
    19.04.202435
  • Чи є пільга з податку на нерухомість при виготовленні продукції з давальницької сировини?
    ТОВ має основний вид діяльності за кодом 23.70 «Різання, оброблення та оздоблення декоративного та будівельного каменю». Уклало договір на переробку давальницької сировини, за яким отримує від замовника блоки з каменю і використовуючи власні приміщення, станки, електроенергію, робочу силу тощо виготовляє пам’ятники, плитку тощо. Чи має ТОВ пільгу з податку на нерухомість при виготовленні продукції з давальницької сировини?
    16.04.202419