За визначенням у пп. 14.1.24 ПКУ великий платник податків - юрособа або постійне представництво нерезидента на території України, у якої обсяг доходу від усіх видів діяльності за останні чотири послідовні податкові (звітні) квартали перевищує еквівалент 50 мільйонів євро, визначений за середньозваженим офіційним курсом Національного банку України за той самий період, або загальна сума податків, зборів, платежів, сплачених до Державного бюджету України, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, крім митних платежів, за такий самий період перевищує еквівалент 1,5 мільйона євро, визначений за середньозваженим офіційним курсом НБУ за той самий період.
Формування та затвердження Реєстру великих платників податків здійснюється центральним органом державної податкової служби щороку, відповідно до Порядку формування Реєстру ВПП, затвердженого наказом Мінфіну від 21.10.2015 р. №911.
До Реєстру ВПП включаються платники податків, які відповідають критеріям великого платника податків, визначеним пп. 14.1.24 ПКУ. При цьому відбір платників податків для включення до Реєстру ВПП на 2022 рік здійснюється на підставі аналізу інформації:
1) про сумарні обсяги доходів від усіх видів діяльності платника податків за останні чотири послідовні податкові (звітні) квартали;
2) про суми сплачених до Державного бюджету України податків за платежами (без урахування митних платежів), контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, за останні чотири послідовні податкові (звітні) квартали.
Тобто кінцевою ознакою великого платника податків для цілей застосування відповідних норм ПКУ є саме факт включення такого платника до Реєстру ВПП на поточний рік. У свою чергу, платник податків включається до Реєстру ВПП на підставі аналізу показників його діяльності, який проводять податківці. Крім цього, податківці закріплюють великих платників податків за міжрегіональними управліннями ДПС по роботі з великими платниками податків.
Отже, самостійно «віднести» себе до великих платників податків не можна.
Далі, відповідно до абзаца другого пп. 64.7 ПКУ у разі включення платника податків до Реєстру ВПП на нього поширюються особливості, визначені ПКУ для великих платників податків, а це як раз і означає, що новий порядок врахування збитків згідно з пп. 140.4.4 ПКУ поширюється тільки на тих платників, які внесені до Реєстру ВПП, і тільки в тому році (тих роках), протягом яких він перебуває в Реєстрі ВПП.
І навпаки, якщо підприємство не перебуває в Реєстрі ВПП, на нього не поширюється новий порядок врахування збитків, передбачений пп. 140.4.4 ПКУ.
Нагадаємо, що кількість великих платників на 2022 рік становить 1341.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити