• Посилання скопійовано

Комора в багатоквартирному будинку: як сплачувати податок на нерухоме майно?

У юрособи у власності є комори, які знаходяться в багатоквартирному житловому будинку з правом власності окремо на кожний об'єкт. У п 3.2.11 Ухвали Львівської міськради №2139, комора не входить до об'єктів ННМ, звільнених від податку. Чи підпадають під дію цього пункту комори і чи можна не нараховувати податок на нерухомість на комори?

Підпункт «е» пп. 14.1.129-1 ПКУ відповідає п 3.2.11 Ухвали Львівської міськради № 2139 яким передбачені об’єкти нежитлової нерухомості - будівлі, приміщення, що не віднесені відповідно до законодавства до житлового фонду. У нежитловій нерухомості, зокрема, виділяють: господарські (присадибні) будівлі — допоміжні (нежитлові) приміщення, до яких належать сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, котельні, бойлерні, трансформаторні підстанції тощо; інші будівлі.

У пп. 266.2.2 ПКУ визначено нерухомість, що не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно.

Головним фактором, який визначає, чи є особа платником податку на нерухомість, є факт володіння об’єктом нерухомості, а саме будівлями. Причому право власності має бути належним чином зареєстроване у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. Те саме стосується і об’єктів нерухомості, які перебувають у підприємства на правах господарського відання або оперативного управління (ст. 136 та ст. 137 ГКУ).

Таким чином, вважаємо, що оскільки нерухоме нежитлове майно (комора) знаходиться в житловому будинку, та як такий, що не має ознак будівлі (пп. 14.1.15 ПКУ)), а тим паче не звільнений від сплати податку на підставі пп. 266.2.2 ПКУ,- є об’єктом для оподаткування податком на нерухоме майно на загальних підставах. 

Згідно пп. 266.5.1 ПКУ ставки податку для об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, залежно від місця розташування (зональності) та типів таких об’єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 1,5% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування.

Також радимо з даного питання звернутися за індивідуальною податковою консультацією згідно зі п. 52.2 ст. 52 ПКУ.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»