Главная Все консультации Налогообложение Другие налоги

Фізособою отримано у подарунок гроші та годинник: що з оподаткуванням?

Фізособа отримала у подарунок на день народження від інших фізосіб (від родичів першого та другого ступеня споріднення) готівкові кошти в сумі 200 000 грн та годинник вартістю 80 тис. грн. Хто та які податки має сплатити в такому випадку?

За договором дарування одна сторона (дарувальник) передає або зобов’язується передати в майбутньому другій стороні (обдаровуваному) безоплатно майно (дарунок) у власність (ст. 717 ЦКУ). При цьому встановлено деякі вимоги щодо оформлення договорів дарування, зокрема, договори дарування валютних цінностей на суму, яка перевищує п’ятдесятикратний розмір неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, укладаються у письмовій формі та підлягають нотаріальному посвідченню (ст. 719 ЦКУ).

Оподаткування доходу, отриманого фізособою в результаті прийняття ним у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав врегульовано ст. 174 ПКУ.

Якщо подарунок отримано від фізособи особою, відповідальною за сплату (перерахування) ПДФО до бюджету, то він є обдаровуваний (пп.174.3 ПКУ).

Подарунок, що отримала фізична особа від членів сім’ї першого та другого ступеня споріднення, оподатковується за нульовою ставкою (пп.174.2.1 ПКУ). Такі фізичні особи  не зобов’язані включати вартість такого подарунка до складу загального річного оподатковуваного доходу та  можуть не подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи, але за умови відсутності інших підстав для подання декларації (зазначена норма передбачена  пп. 174.3 та  пп. 179.2 ПКУ).

 

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 36 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Степанов Михаил
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / Другие налоги
Теги:
Договор

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме