Главная Все консультации Госрегулирование Другое

Розрахунок нормативної грошової оцінки земельної ділянки: хто її проводить?

Хто виконує розрахунок нормативної грошової оцінки земельної ділянки лісового фонду? Податківці просять замовити її у оцінювачів. Чи законна вимога податківців?

Згідно із нормами Закону про оцінку земель залежно від призначення та порядку проведення грошова оцінка земельних ділянок може бути нормативною та експертною.

Нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, вартості земельних ділянок площею понад 50 гектарів для розміщення відкритих спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд, а також при розробці показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель. Про це ми зазначали тут.

Експертна грошова оцінка земельних ділянок та прав на них проводиться з метою визначення вартості об’єкта оцінки. Цей вид грошової оцінки використовується при здійсненні цивільно-правових угод щодо земельних ділянок та прав на них. Так, у підкатегорії 117.03 «ЗІР» податківці зазначають, що юрособа, яка здійснює продаж земельної ділянки іншій юридичній особі, для справляння державного мита враховує експертну грошову оцінку земельної ділянки.

Нормативну грошову оцінку земельних ділянок проводять юридичні особи, які є розробниками документації із землеустрою відповідно до Закону №858. Ідеться про юросіб, що володіють необхідним технічним і технологічним забезпеченням та у складі яких працює не менше двох сертифікованих інженерів-землевпорядників (ст. 26 Закону №858).

За результатами проведення нормативної грошової оцінки земель населеного пункту складається технічна документація, яка затверджується сільською, селищною, міською радою. Дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються як витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель.

Надає такий витяг орган Держгеокадастру (ст. 23 Закону про оцінку земель).

Витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки громадяни можуть отримати виключно через Центри надання адміністративних послуг (ЦНАПи), які утворені при місцевих державних адміністраціях та органах місцевого самоврядування.

Експертну грошову оцінку земельних ділянок здійснюють суб’єкти оціночної діяльності у сфері оцінки земель відповідно до вимог Закону  про оцінку земель, Закону про оцінку майна, майнових прав і професійну оціночну діяльність в Україні, а також інших нормативно-правових актів.

За результатами проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок складається звіт.

Саме про таку різницю у оцінках та хто її проводить роз’яснюють фахівці Держслужби з питань геодезії, картографії та кадастру на своєму офіційному сайті тут

Таким чином, якщо підприємству дійсно слід мати нормативну оцінку (наприклад, для розрахунку земподатку), то податківці не можуть замість неї просити здійснити експертну оцінку.

Експерта оцінка необхідна буде при продажі земділянки іншій юридичній особі, для справляння державного мита.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 43 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Екатерина Калашян
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Госрегулирование / Другое
Теги:
Плата за землю , Земля

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме