• Посилання скопійовано

Оформлення касовими документами руху готівки між касою підприємства і банком

Як заповнювати прибутковий касовий ордер на готівку, отриману директором у банку за чеком, та видатковий касовий ордер на готівку, яку директор здає в банк на поточний рахунок підприємства? Як відображаються зазначені операції в касовій книзі?

У п. 3.10 Положення №637 зазначено, що у касових ордерах, які оформляються на загальну суму проведених підприємством касових операцій (зокрема, здавання готівки до банку, отримання готівки з банку за чеком та оприбуткування її в касі тощо), реквізит "Одержав" або "Прийнято від" не заповнюється. Щодо решти реквізитів таких документів, жодних зауважень немає. 

Приклад заповнення такого ПКО на отримання готівки з банку наведено тут>> 

Як бачимо, посада та ПІБ директора (як особи, яка фактично отримала зазначені кошти в банку та здала їх у касу підприємства) в такому ПКО не зазначаються. Хоча на підтвердження прийнятої готівки касир видає директору квитанцію до ПКО, засвідчену печаткою підприємства (за наявності) та підписом головного бухгалтера або іншого уповноваженого працівника та касира. А сама операція із зняття коштів з поточного рахунку буде підтверджена не тільки оприбуткуванням готівки в касі, а і відомостями з виписки банку. 

Аналогічно заповнюється й ВКО на здавання готівки до банку. Як ПКО складається безпосередньо при отриманні готівки в касу, так і ВКО складатиметься при видачі готівки із каси для її здавання в банк. Але, зверніть увагу: реквізит «Одержав» не заповнюється, а ось реквізит «Видати» - так. В цьому випадку у цьому реквізиті слід зазначити відомості про банк, у який здаються кошти (варіантів такого зазначення кілька – від простого зазначення назви банку, до зазначення номеру поточного рахунку в цьому банку, на який здаються кошти). Також, оскільки не заповнюється реквізит «Одержав», не заповнюється й реквізит цього ордеру «Підпис одержувача».

При цьому факт безпосереднього здавання готівки до банку підтверджуватиметься не тільки випискою банку, а і квитанцією, яку в касі банку видадуть директору. Така квитанція є обов’язковим додатком до ВКО, про що робиться запис в реквізиті «Додаток». 

Решта реквізитів ВКО заповнюються у загальному порядку. 

В касовій книзі на підставі зазначених касових ордерів робляться відповідні проведення: 

Дт 301 Кт 311 – при оприбуткуванні готівки, отриманої з поточного рахунку в банку. При цьому робиться запис про зміст операції, наприклад, «Отримано готівку в банку за чеком №…» або просто вказується найменування банку як джерела надходження коштів

Дт 311 Кт 301 – при здаванні готівки на поточний рахунок в банку. При цьому робиться запис про зміст операції, наприклад «Здано готівку в банк».

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи потрібно вести касову книгу за операціями на рахунку 308 та як складати касові ордери?
    Який кореспондуючий рахунок необхідно вказати у прибутковому ордері при прийомі коштів за послуги через ПРРО? Як саме відображати операції у касовій книзі, якщо на кінець дня всю виручку передаємо з рахунку 308 на рахунок 301? Чи потрібно виписувати видатковий ордер для рахунку 308 і прибутковий на рахунок 301 на суму цих коштів? Які коресподуючі рахунки вказувати в видатковому ордері та в прибутковому?
    24.04.20248412
  • Які електронні підписи та печатки можуть застосовуватись в ПРРО?
    Чи можна використовувати електронні печатки, а не іменні ключі касирів для програмного РРО? Чи не буде це порушенням порядка проведення розрахункових операцій?
    02.04.202448
  • ФОП використовує платіжний сервіс LiqPay: чи потрібно РРО?
    Чи належить сервіс LiqPay до сервісу переказу коштів? Чи потрібно застосовувати РРО при оплаті на сайті ФОП за послуги з тимчасового розміщення за допомогою сервісу LiqPay?
    28.03.20241 433
  • Чи застосовує підприємство рахунок 308 при оприбуткуванні готівки із застосуванням КОРО?
    Підприємство перевізник при оприбуткуванні готівки в касу використовує КОРО та РК. Як обліковувати надходження готівки з 23.02.2024 р.?
    25.03.2024109
  • Як обліковувати ПРРО та як списати РРО?
    В 2022 р. ТОВ купило та зареєструвало ПРРО. Оплата за ПРРО здійснюється на рік. Оприбуткували це ПРРО як нематеріальний актив на 127 рахунок + амортизація на 12 місяців. Через рік здійснили оплату за ПРРО на ще один рік, але іншому ФОП. Чи правильно визначило ТОВ це ПРРО як нематеріальний актив? Що робити з ПРРО після закінчення 12 місяців? Чи треба його знову реєструвати, а старий нематактив списувати? До ПРРО був РРО, який знято з реєстрації і про це є акт. Як його правильно списати?
    28.02.202488