Главная Все консультации Госрегулирование Наличное обращение и касса

Чи є наслідки за відсутність Z-звіту за день, протягом якого не було розрахункових операцій?

Касир протягом зміни зробив «службове внесення» і «службове винесення», оборотів не було, після виносу не зробила Х-звіт, зробила Z, але по факту вийшов звіт за попередній день. Z-звіту за цей день немає. Які наслідки можуть бути в даній ситуації?

Ніяких негативних наслідків не буде. Так, за п. 9 ст. 3 Закону про РРО суб'єкти господарювання при застосуванні РРО зобов'язані щоденно друкувати на них фіскальні звітні чеки у разі здійснення розрахункових операцій.

Розрахункова операція – це приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки – оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця (ст. 2 Закону про РРО).

Згідно з п. 6 розд. III Порядку №547 внесення чи видача готівки з місця проведення розрахунків повинні реєструватись через РРО з використанням операцій «службове внесення» та «службова видача», якщо такі внесення чи видача не пов’язані з проведенням розрахункових операцій. Крім того, операція «службове внесення» використовується для реєстрації суми готівки, яка зберігається на місці проведення розрахунків на момент реєстрації першої розрахункової операції, що проводиться після виконання Z-звіту.

Тобто, операції «службове внесення» та «службова видача» не є розрахунковими операціями в розумінні Закону про РРО.

Враховуючи викладене вище, якщо протягом дня розрахункові операції не проводились, але було здійснено операції «службове внесення» та «службова видача», то друкування Z-звіту в кінці робочого дня не є обов’язковим. Саме таке роз’яснення міститься у підкатегорії 109.09 ресурсу «ЗІР» (запитання:  «Чи необхідно в кінці робочого дня роздруковувати Z-звіт, якщо протягом дня розрахункові операції не проводились, але було здійснено операції «службове внесення» та «службова видача»?), із яким ми згодні на всі 100%.

Також нагадуємо, що відповідно до пп. 80.2.4 ПКУ неподання суб'єктом господарювання в установлений законом строк обов'язкової звітності про використання реєстраторів розрахункових операцій, розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, подання їх із нульовими показниками (в тому числі формування та надсилання до ДПС Z-звіту з нульовими показниками) є підставою для фактичної перевірки такого СГ. Тож є ще один аргумент проти того, щоб робити Z-звіт за відсутності розрахункових операцій.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 36 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Екатерина Калашян
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Госрегулирование / Наличное обращение и касса
Теги:
Касса , РРО

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме