Главная Все консультации Госрегулирование Наличное обращение и касса

Встановили термінал самообслуговування банку: чи потрібен РРО?

Чи потрібно ТОВ на єдиному податку встановлювати РРО, якщо воно поставить у себе в офісі термінал самообслуговування ПриватБанку (готівкових розрахунків немає)?

У ІПК від 09.08.2019 р. №3743/6/99-99-14-05-01-15/ІПК податківці роз’яснили, що застосування РРО не є обов’язковим для продавця товару, якщо оплата за товар здійснюється покупцем через програмно-технічний комплекс самообслуговування, який належить банку та знаходиться у приміщенні банку. Про те, що немає РРО, якщо ПТКС належить банку, податківці також говорили в ІПК ДФСУ від 21.03.2019 р. № 1146/6/99-99-14-05-01-15/ІПК, від 31.10.2017 р. №2453/6/99-99-14-05-01-15/ІПКвід 18.10.2018 р. №4479/6/99-99-14-05-01-15/ІПКвід 22.01.2019 р. №247/6/99-99-14-05-01-15/ІПК.

Це добра вісточка, адже почали з’являтися подекуди регіональні ІПК, у яких фіскали стверджували, що при використанні в розрахунках будь-яких ПТКС продавець товару зобов’язаний видати чек РРО (див., наприклад, ІПК ГУ ДПС у Харківській області від 28.12.2018 р. №5448/ІПК/20-40-14-10-18 та ІПК ГУ ДПС у м. Києві від 28.12.2018 р. №5459/ІПК/26-15-14-09-01-15).

До речі, незважаючи на те, що в ІПК від 09.08.2019 р. №3743/6/99-99-14-05-01-15/ІПК йдеться тільки про ті ПТКС, які знаходяться безпосередньо в приміщенні банку, насправді місце їх розташування ролі не відіграє. Адже такої умови немає у п. 2 ст. 9 Закону про РРО. Головне, аби ПТКС належав банку. Підтвердженням тому є, зокрема, ІПК ДПС від 18.10.2018 р. №4479/6/99-99-14-05-01-15/ІПК та від 22.01.2019 р. №247/6/99-99-14-05-01-15/ІПК. Про останню консультацію ДПС ми детально розповідали тут.

Оскільки подекуди на місцях деякі податківці фіскально налаштовані, то заради уникнення непорозумінь із контролюючими органами, радимо отримати власну ІПК з цього приводу. Адже в основному ІПК позитивні. Згідно із вимогами Закону про РРО, якщо оплата за реалізовані товари (послуги) згідно з договором здійснюється виключно у безготівковій формі через установи банку або термінали самообслуговування банку, застосування РРО не вимагається. Але у разі, якщо оплата за реалізовані товари (послуги) здійснюватиметься готівкою або шляхом приймання оплати картками через POS-термінал, то застосування РРО є обов’язковим.

Детально про застосування терміналу самообслуговування, які належать банкам чи небанківським фінустановам, ми писали тут.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 36 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Екатерина Калашян
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Госрегулирование / Наличное обращение и касса
Теги:
РРО , Банки

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме