Главная Все консультации Право и ответственность Ответственность, санкции и штрафы

Чи оштрафують покупця, який правильно відобразив ПК, а продавець - неправильно?

Чи можуть оштрафувати покупця, якщо продавець двічі включив до декларації з ПДВ одне і те ж РК на зменшення ПЗ, зареєстроване в ЄРПН, а покупець у себе в декларації відобразив правильно – один раз?

Ні, не можуть. Адже штрафують за помилку, внаслідок якої виникає недоплата ПДВ. 

А в ситуації, яку ми розглядаємо, зі сторони покупця не було ані помилки, ані недоплати внаслідок помилки, якої не було.

Щоправда, питання до покупця зі сторони податкової можуть бути.

Тому що відповідно до пп. 192.1.1 ПКУ, якщо внаслідок перерахунку відбувається зменшення суми компенсації на користь платника податку - постачальника, то:

а) постачальник відповідно зменшує суму ПЗ за результатами податкового періоду, протягом якого був проведений такий перерахунок, але тільки лише після реєстрації РК в ЄРПН;

б) отримувач відповідно зменшує суму ПК за результатами такого податкового періоду в разі, якщо він зареєстрований як платник податку на дату проведення коригування, а також збільшив ПК у зв'язку з отриманням таких товарів/послуг.

Причому для зменшення ПК факту реєстрації РК в ЄРПН не потрібно.

Податкова може звірити показники постачальника і покупця, виявивши зменшення постачальником ПЗ два рази, а зменшення покупцем ПК один раз. Звірка може бути проведена, наприклад, на підставі п. 73.5 ПКУ та Порядку №1232 (Порядок проведення контролюючими органами зустрічних звірок). Звіривши дані, податкова може з’ясувати про нездійснення покупцем коригування ПК, для чого, як зазначалося, не потрібний РК, зареєстрований в ЄРПН. 

Але внаслідок ситуації, яку ми описали, у податкової до покупця можуть бути тільки питання. Тож покупець має відповісти на питання і пояснити ситуацію. 

Повторимося ще раз. Допущена постачальником помилка не може бути підставою для накладення штрафів на покупця.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 58 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Александр Золотухин
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Право и ответственность / Ответственность, санкции и штрафы
Теги:
Ответственность , НДС , Штрафы , Декларация

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме