Главная Все консультации Право и ответственность Ответственность, санкции и штрафы

Штраф за неподання звіту про контрольовані операції

Дохід підприємства за 2020 р. - 227 млн грн. Дохід від реалізації нерезиденту - пов’язаній особі - 976500 грн. За критеріями, операція не є контрольованою. Чи може податкова під час перевірки вважати ціни заниженими і перерахувати дохід? Чи можуть в такому разі накласти штраф?

Про критерії, яких варто дотриматися, щоб підпасти під процедуру трансфертного ціноутворення, ми писали, наприклад, тут.

Один з критеріїв (див. пп. 39.2.1.7 ПКУ) – обсяг господарських операцій платника податків з пов’язаною особою нерезидентом, визначений за правилами бухгалтерського обліку, перевищує 10 млн грн (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік.

Але в пп. 39.2.1.9 ПКУ зазначено, що обсяг господарських операцій обраховується за цінами, що відповідають принципу «витягнутої руки».

Про методи принципу «витягнутої руки» йдеться в пп. 39.3 ПКУ.

З цього приводу, наприклад, в листі ДФСУ від 01.03.2018 р. №6185/7/99-99-15-02-01-17 зазначено, що якщо обсяг потенційно контрольованих операцій за договірними цінами становить менше 10 млн грн, але у випадку коригування відповідно до ціни (показника рентабельності), що відповідає принципу «витягнутої руки», обсяг операцій  перевищив би 10 млн грн, то такі операції визнаються контрольованими та мають бути відображені у звіті про контрольовані операції.

Податкова може перевіряти дотримання платником принципу «витягнутої руки» (див. пп. 39.5.2.13 ПКУ).

Таким чином, дохід може бути перераховано і підприємство в принципі може потрапити до складу тих, які повинні були застосовувати процедуру трансфертного ціноутворення, в тому числі подавати звіт про контрольовані операції.

За неподання звіту накладається штраф за пп. 120.3 ПКУ у розмірі 300 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Наприклад, станом на 01.01.2021 р. такий прожитковий мінімум – 2 270 грн.

Отже, при виявленні факту неподання звіту у 2021 році штраф складе 681 000 грн (300 х 2 270).

Звіт за звітний рік потрібно подати до 1 жовтня наступного року (див. пп. 39.4.2 ПКУ).

Про штраф у разі несвоєчасного подання звіту в період карантину ми писали тут.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 58 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Александр Золотухин
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Право и ответственность / Ответственность, санкции и штрафы
Теги:
Доходы , Отчетность , Нерезиденты , Штрафы

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме