Главная Все консультации Труд и социальная защита ЕСВ, социальная защита

Оплата е-лікарняного

За працівником є декілька листів непрацездатності за жовтень 2021 р. Ці листи є продовженням один одного. Подавати розрахунок в Фонд соцстраху потрібно тоді, коли буде вже остаточний лист непрацездатності?

З приводу зазначеного питання Фонд соціального страхування роз’яснює, що працівник, який не одужує у визначений в первинному Е-лікарняному термін, лікар створює наступний медичний висновок.

На підставі даних медичних висновків, що складають один випадок тимчасової непрацездатності, в порядку черговості формуються Е-лікарняні, кожен наступний з яких створюється як продовження першого та разом складають один страховий випадок.

Тож унікальний номер випадку непрацездатності для всіх електронних лікарняних, сформованих в межах одного випадку, буде збігатися.

При цьому номери самих Е-лікарняних можуть відрізнятися, навіть якщо всі вони видані як продовження. А можуть мати тотожну першу частину номеру Е-лікарняного до знаку дефіс.

Таких Е-лікарняних може бути декілька в межах одного страхового випадку.

Сформований листок непрацездатності у день створення стає доступним для перегляду в кабінетах страхувальника та застрахованої особи на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України, але до дати закінчення періоду його дії не може бути підставою для нарахування матеріального забезпечення.

Використати Е-лікарняний для призначення матеріального забезпечення роботодавець може лише після завершення визначеного у ньому періоду непрацездатності, для цього статус Е-лікарняного має змінитися на «Готово до сплати».

Також Фонд соціального страхування зазначає, якщо працівник продовжує довго хворіти, то за кожним Е-лікарняним матеріальне забезпечення призначається окремо, що дозволяє пришвидшити отримання допомоги, адже для виплат не потрібно чекати одужання.

Нагадаємо, що призначити працівнику матеріальне забезпечення на підставі “Готового до сплати” Е-лікарняного роботодавець має упродовж не більш ніж 10 календарних днів з дня закінчення періоду тимчасової непрацездатності. А подати заяву-розрахунок протягом 5 робочих днів після призначення допомоги.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 64 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Щербина Светлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Труд и социальная защита / ЕСВ, социальная защита
Теги:
Больничные

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме