Главная Все консультации Труд и социальная защита ЕСВ, социальная защита

Чи платити ФОПу ЄСВ та ЄП за час знаходження у декреті?

ФОП на ІІІ групі ЄП має найманих працівників, знаходиться на лікарняному по вагітності та пологам. Чи потрібно за період лікарняного сплачувати ЄСВ за себе та єдиний податок? Чи потрібно оподатковувати отриману суму допомоги?

Відповідно до ч. 1 ст. 18 та ч. 1 ст. 35 Закону №1105, ФОПи підлягають загальнообов'язковому державному соцстрахуванню.

Право на отримання допомоги виникає, в тому числі, в період заняття підприємницькою діяльністю, якщо інше не передбачено законом (ч. 1 ст. 19 Закону №1105).

Підпунктом 4 пп. 292.11 ПКУ передбачено, що до складу доходу фізособи – підприємця – платника єдиного податку не включаються, зокрема, суми коштів цільового призначення, що надійшли від ПФУ та інших фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Відповідно до пп. 165.1.1 ПКУ, до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, зокрема, сума допомоги по вагітності та пологах, сума страхових виплат, які отримує платник податку з фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування згідно із законом.

Підпунктом 1.7 п. 16 - 1 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ передбачено, що звільняються від оподаткування військовим збором доходи, що згідно з розд. ІV ПКУ не включаються до загального оподатковуваного доходу фізосіб (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою ставкою).

Таким чином, з отриманої від Фонду суми допомоги по вагітності та пологам підприємець не повинен сплачувати єдиний податок, ПДФО та ВЗ. 

Також сума допомоги у зв’язку із вагітністю та пологами, отримана фізичною особою — підприємцем, не є базою нарахування ЄСВ. На це податківці звертають увагу у своїх листах від 11.07.2017 р. №1127/Р/99-99-13-02-01-14/ІПК та від 09.08.2019 р. №3723/С/ІПК/08-01-13-02-08.

На період декретної відпустки ФОП продовжує платити ЄСВ за себе, оскільки він продовжує провадити підприємницьку діяльність. ФОП-"єдинники" сплачують ЄСВ у розмірі, не меншому ніж мінімальний страховий внесок, який обчислюється як добуток МЗП та ставки ЄСВ (22%). Сума ЄСВ не може бути меншою від розміру місячного мінімального страхового внеску (п. 3 ч. 1 ст. 7 Закону про ЄСВ).

Строк сплати внеску — до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується внесок (ч. 8 ст. 9 Закону про ЄСВ) з 01.01.2021 р. - 30.11.2021 р. у суммі 1320,00 грн щомісячно.

Також ФОП - платник ЄП на ІІІ групі, у період своєї відпустки по вагітності та пологах, який буде працювати сам чи працюватимуть наймані працівники, тобто бізнес працюватиме і приноситеме дохід, то потрібно сплачувати єдиний податок та подавати щокварталу декларацію з ЄП.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 58 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Щербина Светлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Труд и социальная защита / ЕСВ, социальная защита
Теги:
Единый налог , Единый социальный взнос , Больничные , Предприниматели , Финансовая помощь

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 1

Новости по теме

Консультации по теме