Главная Все консультации Труд и социальная защита ЕСВ, социальная защита

ФОП-«загальник» є одночасно найманим працівником: чи потрібно сплачувати ЄСВ за себе?

Чи має право ФОП, що перебуває на загальній системі оподаткування, і є одночасно найманим працівником іншого підприємця, не сплачувати ЄСВ за себе, незважаючи на те, що за результатами річного декларування його середньомісячний чистий оподатковуваний дохід становить понад 20 тис. грн?

Законом  №592 статтю 4 Закону про ЄСВ доповнено частиною 6 (діє з 1 січня 2021 року), відповідно до якої особи, зазначені у пунктах 4 і 5 частини першої цієї статті, які мають основне місце роботи, звільняються від сплати за себе ЄСВ за місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено страховий внесок за таких осіб у розмірі не менше мінімального страхового внеску. 

Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску за умови самостійного визначення за місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено страховий внесок за таких осіб у розмірі менше мінімального страхового внеску, бази нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої  Законом про ЄСВ. При цьому сума ЄСВ  не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Тобто, з 1 січня 2021 року ФОП, зокрема, і на загальній системі оподатакування, який не лише здійснює підприємницьку діяльність, а є найманим працівником (основне місце роботи, а не сумісник), звільняється від сплати ЄСВ за себе за місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено страховий внесок за нього у розмірі не менше мінімального страхового внеску  (з 1 січня 2021 року – 1 320 грн).

При цьому Закон про ЄСВ не встановлює додаткові вимоги для застосування цієї норми, як то: максимальний загальний обсяг доходу ФОПа, або обмеження в сумі його середньомісячного чистого оподатковуваного доходу тощо.

Умови звільнення усього дві:

1) ФОП працює як найманий працівник за основним місцем роботи;

2) звільнення надається за місяці звітного періоду, за які роботодавець сплатив за таку особу ЄСВ у розмірі не менше мінімального страхового внеску (22% від мінзарплати).

Якщо ці обидві умови виконано, ФОП не сплачує ЄСВ за себе. До речі, додатково повідомляти податкову про свій статус як найманого працівника та «оформлювати» звільнення від ЄСВ Закон про ЄСВ також не вимагає. Скоріш за все, податківці будуть аналізувати дані єдиної звітності та декларації ФОПа.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 58 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Степанов Михаил
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Труд и социальная защита / ЕСВ, социальная защита
Теги:
Доходы , Единый социальный взнос , Предприниматели

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 1

Новости по теме

Консультации по теме