Главная Все консультации Труд и социальная защита ЕСВ, социальная защита

ФОП-найманий працівник: сплата ЄСВ та повідомлення податкової

Чи потрібно ФОПу на ІІ групі ЄП повідомляти ДПС про те, що він є найманим працівником і за нього ЄСВ оплачує роботодавець? Роботодавець перебуває на обліку в іншому районі і відрахування робить за місцем реєстрації. Якщо не потрібно повідомляти, яким чином дані про відрахування надійдуть до ДПС за місцем реєстрації ФОПа?

У зв'язку з прийняттям Закону №592-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» щодо усунення дискримінації за колом платників» внесено низку змін до Закону про ЄСВ.

Відповідно до внесених змін, зокрема, до ст. 4 Закону про ЄСВ, яку доповнено частиною шостою, передбачено звільнення від сплати за себе єдиного внеску з 1 січня 2021 року фізичних осіб – підприємців, які мають основне місце роботи, за місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено страховий внесок за таких осіб у розмірі не менше мінімального страхового внеску.

Тобто, з 1 січня 2021 року ФОП, який не лише здійснює підприємницьку діяльність, а є найманим працівником (основне місце роботи, а не сумісник), звільняється від сплати ЄСВ за себе за місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено страховий внесок за нього у розмірі не менше мінімального страхового внеску  (з 1 січня 2021 року – 1 320 грн).

Додатково документально оформлювати звільнення від сплати ЄСВ підприємцю за себе не потрібно. Те, що такий ФОП є найманим працівником за основним місцем роботи, податківці побачать за ІПН, який буде зазначений роботодавцем в повідомленні про прийняття на роботу, в таблиці 5 та 6 Звіту з ЄСВ та безпосередньо підприємцем в поданій декларації.

 

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 58 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Щербина Светлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Труд и социальная защита / ЕСВ, социальная защита
Теги:
Единый социальный взнос , Предприниматели , ГНСУ

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 1

Новости по теме

Консультации по теме