• Посилання скопійовано

Чи є обмеження у кількості годин роботи за сумісництвом та у кількості суміщуваних посад?

Чи може керівник організації (за основним місцем - виконавчий директор) деякий час за сумісництвом виконувати роботу на посаді "керівник проекту"або "менеджер проекту" у інші, від основної роботи, години? Можливо більш правильно оформити так: виконавчий директор + доплата за суміщення посади? Чи є обмеження щодо кількості посад на суміщення?

У даному випадку можна оформляти виконавчого директора як працівника за сумісництвом на декількох посадах, так на умовах суміщення посад.

Сумісництво – це  виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж або іншому підприємстві, в установі, організації або у громадянина (підприємця, приватної особи) за наймом.

Якщо працівник за основним місцем роботи повинен працювати з 9.00 до 18.00, то за сумісництвом працівник може працювати в інші години – або до 9 години, або після 18 години. Або протягом будь-яких годин доби у дні, які є вихідними за основним місцем роботи. Заборони так працювати немає. Навпаки, навіть якщо підприємство працює з 9.00 до 18.00, деяким категоріям працівників, за потреби, може бути встановлено індивідуальний графік виходу на роботу (якщо вони не можуть або їм не доцільно працювати за графіком  підприємства). Відповідно, у вільний час від роботи за таким графіком працівники можуть працювати за сумісництвом.

Це слід зазначити або в наказі про прийняття на роботу, або в окремому наказі керівника за місцем роботи. У цьому питанні зайвих подробиць не буває – чим більше конкретики, тим менше питань буде у контролерів. 

Відповідно до встановленого за кожним місцем роботи за сумісництвом графіку працівник і має виходити на роботу та виконувати свої трудові обов’язки. Відповідно до фактичних виходів на роботу і зазначається кількість відпрацьованих годин у Табелі обліку робочого часу. У типовій формі такого Табелю не передбачено зазначення, коли саме протягом дня працівниками були відпрацьовані години.

Докладно про сумісництво читайте тут>> 

Суміщення професій (посад) передбачає виконання працівником поряд (тобто одночасно) із своєю основною роботою, передбаченою трудовим договором, додаткової роботи за іншою професією (посадою) і виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника без звільнення від своєї основної роботи на одному і тому ж підприємстві за згодою працівника протягом встановленої законодавством тривалості робочого дня (п. 2 Постанови Ради Міністрів СРСР "Про порядок і умови суміщення професій (посад)" від 04.12.1981 р. №1145. Це означає, що, приміром, протягом часу з 9 до 18 години працівник може одночасно виконувати обов’язки за декількома посадами, які він суміщує.

Суміщення професій і посад на підприємстві оформляється наказом. У ньому обов'язково зазначається:

  •  назва професії (посади), за якою оформлюється суміщення;
  •  розмір доплати;
  • строк суміщення (якщо працівник буде суміщувати професію (посаду) протягом визначеного часу).

Щодо суміщення, то це рішення може бути прийняте за згодою працівника і роботодавця або ж лише на підставі рішення роботодавця.  Якщо рішення прийнято роботодавцем, тоді роботодавець зобов'язаний повідомити працівнику про зміни в організації виробництва та праці відповідно до ч. 3 ст. 32 КЗпП не пізніше ніж за два місяці.

Обмежень щодо кількості суміщення робіт в чинному законодавстві не встановлено.

Отже, якщо можливе виконання робіт працівником поряд із своєю основною роботою, передбаченою трудовим договором, додаткової роботи за іншою посадою, тоді слід оформлювати суміщення посад.

Якщо ж робота буде виконуватися крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час, то слід розглядати сумісництво.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Галина Казначей

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Не проведено інвентаризацію резерву відпусток у 2023 році: які наслідки?
    У І кварталі 2024 року було використано відпусток за 2023 рік більше, ніж нараховано резерву в 2023 р., тобто на кінець 2023 року не проведена інвентаризація резерву відпусток, не визначено кількість днів невикористаних днів відпустки, відповідно немає залишку резерву в балансі. Фактично це проведено і нараховано в І кварталі 2024 р. Як виправити помилку, щоб витрати по резерву відпусток 2023 р. зарахувати в 2024 р.?
    Сьогодні 14:2228
  • Звільнення та прийняття на роботу в одному місяці: складаємо додаток 1 єдиної звітності?
    Працівник в одному місяці був звільнений (з ознакою наявності трудової книжки) , а наступного дня знову прийнятий на неповний робочий час за сумісництвом без наявності трудової книжки. Як показати такі зміни в графі 14 додатку 1 – кількість днів перебування у трудових відносинах?
    26.04.202456
  • Як при звільненні працівника утримати відпускні, що були виплачені йому наперед?
    Внаслідок помилки в підрахунку кількості днів відпустки, на які має право працівник, в 2024 він «відпочив наперед» на 16 календарних днів. Тепер раптово написав заяву на звільнення день в день, і на роботу більше не виходить. Чи відноситься така помилка до лічильної і яким чином можна утримати/повернути законним шляхом з працівника кошти за незароблені дні щорічної основної відпустки?
    26.04.2024350
  • Оплата дня огляду на МСЕК під час тривалого лікарняного
    Працівник перебував на лікарняному з 18.12.2023 р. до 11.04.2024 р. включно. З 11.04.2024 р. йому надано другу групу інвалідності (надав довідку МСЕК). Чи підлягає оплаті останній день лікарняного (11 квітня), який також є і датою присвоєння інвалідності?
    25.04.202446
  • Допомога на лікування працівника під час призупинення з ним дії трудового договору
    Чи може працівник, з яким призупинено дію трудового договору, отримати від підприємства допомогу на лікування у вигляді оплати послуг медичному закладу? Які податкові наслідки у разі отримання такої допомоги?
    22.04.202428