Главная Все консультации Труд и социальная защита Трудовые отношения

Надання відпустки без збереження зарплати на час карантину: чи не буде помилкою?

Чи не буде помилкою надання відпустки без збереження зарплати працівнику на час карантину з 17 березня 2020 року за заявою від 17.03.2020 року згідно з Законом №530, який набув чинності 17.03.2020 року?

Запитання:

Працівнику підприємства на підставі заяви від 20 лютого 2020 року надано відпустку без збереження зарплати терміном 15 календарних днів з 2 березня 2020 року до 16 березня 2020 року. З 17 березня 2020 року цей працівник надав заяву про надання відпустки без збереження зарплати з 17 березня 2020 року на період встановлення карантину відповідно до Закону  №1645 згідно зі змінами, внесеними Законом № 530.  Чи не буде помилкою надання відпустку без збереження зарплати працівнику на час карантину з 17 березня 2020 року за заявою від 17.03.2020 року згідно з Законом №530, який також набув чинності 17.03.2020 року?

 

Відповідь:

Як відомо, Законом №530 від 17 березня 2020 року було внесено відповідні зміни до статей, зокрема, доповнено ч. 4 ст. 84 КЗпП та ч. 3 ст. 26 Закону про відпустки.

Наразі відповідно до цих змін термін перебування у відпустці без збереження заробітної плати на період карантину не включається до терміну, визначеного ч. 3 ст. 84 КЗпП та ч. 2 ст. 26 Закону про відпустки. Тобто до терміну, до якого надається відпустка без збереження заробітної за сімейними обставинами та з інших причин працівнику, що обумовлений угодою між працівником та власником або уповноваженим ним органом, але не більше 15 календарних днів на рік.

В розділі ІІ «Прикінцеві положення» Закону № 530 зазначено, що цей Закон набирає чинності з дня його опублікування. А цей Закон було опубліковано 17.03.2020 р. в «Голосі України».

Таким чином, якщо працівник написав та подав заяву на відпустку без збереження заробітної плати на час встановлення карантину з 17 березня 2020 року, керуючись Законом №530, то це має законну підставу та не є порушенням.

Але до внесення відповідних змін Законом № 530, як зазначено вище, є встановлений та діючий термін відпустки без збереження заробітної плати - 15 календарних днів. Тому працівник мав повне право написати заяву з 02.03.2020 р. по 16.03.2020 р. та піти у відпустку без збереження заробітної плати на 15 календарних днів, наприклад, за сімейними обставинами, керуючись ч. 2 ст. 84 КЗпП та ч. 3 ст. 26 Закону про відпустки. 

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 36 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Щербина Светлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Труд и социальная защита / Трудовые отношения
Теги:
Отпуска , Заработная плата , Трудовые отношения , COVID-19

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Комментарии: 2

Новости по теме

Консультации по теме