Главная Все консультации Финансы и банки Банки

Статутний капітал в іноземній валюті: що з банківською комісією?

Нерезидент (юрособа) перераховує іноземну валюту на рахунок підприємства як внесок до статутного капіталу 49 000$. На розподільчий рахунок надходить сума за вирахуванням комісії – 52,07$. Як відображається така операція? Чи можна суму 52,07$ віднести до адміністративних витрат?

Перш за все, необхідно звернути увагу на установчі документи підприємства, зокрема, на протокол, яким було встановлено розмір та порядок сплати статутного внеску. Зокрема, чи передбачено особу, яка сплачує банківську комісію при здійсненні платежу?

Якщо цього не визначено, то вважаємо, що на підставі банківського документу, а таким документом є SWIFT-повідомлення (так звані «свіфтовки») банку, підприємство може віднести комісійну винагороду банку до складу адміністративних витрат (таку позицію висловив НБУ у листі від 19.01.2012 р. №23-010/186). Отже, на підставі «свіфтовки» сума комісії списується до складу адміністративних витрат проведенням Дт 92 Кт 685. Після чого в розрахунках з таким засновником - нерезидентом на суму комісії відображається взаємозалік записом Дт 685 Кт 46. Безпосередньо сума, яка надійшла на розподільчий рахунок, відображається записом Дт 316 Кт 46 за курсом на дату такого зарахування.

Про бухгалтерський облік та курсові різниці при внесені статутного капіталу в іноземній валюті читайте також тут, туттут та тут.

 

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 58 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Станислав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Финансы и банки / Банки
Теги:
Валюта , Расходы , Уставный капитал , Комиссия , Банки , Учет

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме