Відповідно до п. 5 П(С)БО 21 операції в іноземній валюті під час первісного визнання відображаються у валюті звітності шляхом перерахунку суми в іноземній валюті із застосуванням валютного курсу на початок дня, дати здійснення операції (дати визнання активів, зобов'язань, власного капіталу, доходів і витрат).
Отже, внесок до статутного фонду, що надходить від нерезидента, зараховується на баланс за курсом НБУ на дату його зарахування на рахунок.
Зокрема, в обліку така операція відображається записом: Дт 312 «Поточні рахунки в іноземній валюті» Кт 46 «Неоплачений капітал» у сумі 10 тис. євро * курс НБУ на дату зарахування коштів на валютний рахунок.
Подальший продаж такої валюти або зміна курсу рахунку 46 торкатися не буде. Курсові різниці від зміни курсу будуть обліковуватися на рахунку 312 (в гривневому еквіваленті) у кореспонденції з субрахунком 714 (позитивної КР) або 945 (у разі від’ємної КР).
При продажу валюти, її вартість за курсом НБУ буде віднесена на субрахунок 942 «Витрати на купівлю-продаж іноземної валюти», а фактична сума коштів, що отримана від її продажу, на субрахунок 711 «Дохід від купівлі-продажу іноземної валюти». Відповідна різниця буде відображена за рахунок перевищення або суми на рахунку доходів, або на рахунку витрат.
Отже, внесок до статутного капіталу в інвалюті перераховується в гривні один раз за курсом НБУ на дату його зарахування, а сума на рахунку 46 і буде тим залишком, який ще повинен бути внесений засновником нерезидентом до статутного капіталу підприємства.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись