• Посилання скопійовано

Переведення посівів в сідеральний пар: як облікувати?

ФГ - платник ЄП 4 групи з ПДВ у 2020 році посіяло кукурудзу на зерно. Але оскільки на стеблах не сформувався початок, вирішено посіви перевести в сидеральний пар і понесені затрати залишити у незавершеному виробництві. Який облік, оформлення даної операції?

Сидеральний пар – це використання посівів у якості добрива під культури наступного року. Фактично посіви зароблюють (переорюють) у грунт.

В такому разі витрати поточного року на сидерування мають відображатися у вартості незавершеного виробництва майбутньої культури, яку вирощуватимуть на відповідних ділянках наступного року.

Причому нормативними документами зазначені питання не встановлюються, а тому мають визначатися виключно ФГ. Наприклад, голова ФГ може видати розпорядчий документ, в якому обгрунтувати неможливість подальшого вирощування кукурудзи на зерно і переведення посівів у сидеральний пар. До наказу може додаватися документ, складений спеціалістами ФГ, наприклад, агрономом тощо, в якому наводиться інформація про обстеження земельних ділянок з посівами кукурудзи і дається висновок про необхідність сидерування. До Акту, наказу можуть додаватися і фото-, відеоматеріали, які підтверджують наведену інформацію.

На підставі цих документів бухгалтер складає бухгалтерську довідку і робить проведення в бухгалтерському обліку: Дт 23 (незавершене виробництво культури наступного року) Кт 23 (кукурудза на зерно).

В податковій звітності дана операція ніяк не відображається. Якихось ПДВ-коригувань робити немає підстав, адже всі витрати понесені під культуру наступного року.

Проте можемо припустити, що податкова матиме іншу точку зору, вважаючи сидерування прикриттям іншої операції – знищення посівів. Але якщо вважати це знищенням, доведеться нараховувати компенсуюче ПДВ за п. 198.5 ПКУ на витрати, за якими ФГ мало право відображати податковий кредит.

Щоб цьому завадити, ФГ можна отримати якісь додаткові докази доречності сидерування.

Додатковим доказом на користь ФГ може бути якесь наукове підтвердження доцільності сидерування посівами кукурудзи. Наприклад, ФГ може послатися на методичну літературу, де є таке підтвердження. Чи отримати висновок від наукової установи тощо.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Імпорт за договором комісії: які витрати включати до собівартості?
    Товари імпортуються за договором комісії. В звіті комісіонера зазначено такі витрати до початку імпорту: висновок експертизи, дозвіл на імпорт, комісія банку, витрати на доставку документів за кордон. В момент імпорту: дозвіл на імпорт, висновок експертизи , послуги транспортування, пломбування і комісія банку, окрім того - комісійна винагорода комісіонеру. Чи всі ці витрати можна віднести на собівартість товару як додаткові витрати?
    30.06.202515
  • Як орендарю списати ОЗ, знищені внаслідок влучання шахеда?
    ТОВ орендує офісне приміщення. У приміщення влучив шахед. Унаслідок цього зруйновано стіни, перекриття між поверхами, вибито вікна та пошкоджено двері. ТОВ-орендар втратило власну комп’ютерну техніку, меблі та обладнання. Як списати знищені основні засоби?
    30.06.202540
  • Які суми коштів з держбюджету відображати в рядку 3.1 Розрахунку частки сільгосптоваровиробництва?
    У рядку 3.1 Розрахунку частки сільгосптоваровиробництва слід зазначати суми одержаних з держбюджету коштів фінансової підтримки. Які саме суми слід там відображати, бо в податковій службі отримали відповідь, що зараз цей рядок взагалі не заповнюється?
    30.06.202517
  • Помилки у бухобліку через втрату даних: як виправити?
    Підприємство - платник податку на прибуток здає баланс малого підприємства. У 2021 р. внаслідок хакерської атаки була втрачена значна частина бухгалтерських даних. Майже усе відновили, але інколи при звірках з контрагентами виявляється, що не були проведені ті чи інші документи. Як виправляти помилки в бухобліку за минулі періоди? Чи потрібно уточнювати податок на прибуток? Що робити, якщо відсутня накладна на придбання ОЗ?
    27.06.2025225
  • Автомобіль замортизований, але працює: що робити бухгалтеру?
    На підприємстві є машини, які повністю замортизовані. Чи можна здійснювати перевезення товарів на замортизованих машинах? Як донарахувати вартість замортизованої машини?
    26.06.20252 751