Главная Все консультации Учет и отчетность Учет отдельных операций

Переведення посівів в сідеральний пар: як облікувати?

ФГ - платник ЄП 4 групи з ПДВ у 2020 році посіяло кукурудзу на зерно. Але оскільки на стеблах не сформувався початок, вирішено посіви перевести в сидеральний пар і понесені затрати залишити у незавершеному виробництві. Який облік, оформлення даної операції?

Сидеральний пар – це використання посівів у якості добрива під культури наступного року. Фактично посіви зароблюють (переорюють) у грунт.

В такому разі витрати поточного року на сидерування мають відображатися у вартості незавершеного виробництва майбутньої культури, яку вирощуватимуть на відповідних ділянках наступного року.

Причому нормативними документами зазначені питання не встановлюються, а тому мають визначатися виключно ФГ. Наприклад, голова ФГ може видати розпорядчий документ, в якому обгрунтувати неможливість подальшого вирощування кукурудзи на зерно і переведення посівів у сидеральний пар. До наказу може додаватися документ, складений спеціалістами ФГ, наприклад, агрономом тощо, в якому наводиться інформація про обстеження земельних ділянок з посівами кукурудзи і дається висновок про необхідність сидерування. До Акту, наказу можуть додаватися і фото-, відеоматеріали, які підтверджують наведену інформацію.

На підставі цих документів бухгалтер складає бухгалтерську довідку і робить проведення в бухгалтерському обліку: Дт 23 (незавершене виробництво культури наступного року) Кт 23 (кукурудза на зерно).

В податковій звітності дана операція ніяк не відображається. Якихось ПДВ-коригувань робити немає підстав, адже всі витрати понесені під культуру наступного року.

Проте можемо припустити, що податкова матиме іншу точку зору, вважаючи сидерування прикриттям іншої операції – знищення посівів. Але якщо вважати це знищенням, доведеться нараховувати компенсуюче ПДВ за п. 198.5 ПКУ на витрати, за якими ФГ мало право відображати податковий кредит.

Щоб цьому завадити, ФГ можна отримати якісь додаткові докази доречності сидерування.

Додатковим доказом на користь ФГ може бути якесь наукове підтвердження доцільності сидерування посівами кукурудзи. Наприклад, ФГ може послатися на методичну літературу, де є таке підтвердження. Чи отримати висновок від наукової установи тощо.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 43 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Александр Золотухин
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Учет и отчетность / Учет отдельных операций
Теги:
4 группа ЕН , Единый налог , Учет

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме