Главная Все консультации Учет и отчетность Учет отдельных операций

Оренда приміщення у ФОП: як обліковувати відшкодування комунальних послуг?

Підприємство орендує приміщення у ФОП – платника ЄП ІІІ групи. У договорі передбачено окреме відшкодування комунальних послуг. Чи можна це відшкодування відносити до складу витрат з метою оподаткування?

Відповідно до пп. 134.1.1 ПКУ, об’єкт оподаткування податком на прибуток визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до НП(С)БО або МСФЗ, на різниці, які виникають відповідно до положень ПКУ.

Як зазначають податківці  в ІПК від 05.07.2018 р. №2994/6/99-99-13-02-03-15/ІПК, ПКУ не передбачено коригування фінансового результату до оподаткування на різниці в сумі витрат зі сплати спожитих житлово-комунальних послуг при безоплатному користування юридичною особою нерухомим майном. 

Такі операції відображаються в обліку згідно з правилами бухгалтерського обліку при формуванні фінансового результату до оподаткування. А саме, витрати на відшкодування комунальних послуг відносяться до тієї ж статті витрат, що й сама орендна плата.

 

 

 

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 36 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Егорова Юлия
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Учет и отчетность / Учет отдельных операций
Теги:
3 группа ЕН , Аренда , Предприниматели , Договор , Коммунальные услуги

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме