• Посилання скопійовано

Штраф за відсутність документів на товар у ФОПа на ІІ групі ЄП

ФОП на ЄП ІІ група займається торгівлею автогуми лише за безготівковим розрахунку. Але прихідні документи на деякий проданий товар відсутні. Який штраф загрожує даному ФОПу за відсутність первинних документів на товар під час перевірки?

Якщо ФОП на ЄП ІІ групи під час реалізації товарів приймає кошти за продані товари виключно безготівково (з рахунку на рахунок, без застосування платіжних карток), то відповідно до пп. 44.1 ПКУ для цілей оподаткування зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством. 

Згідно з пп. 44.3 ПКУ платники податків зобов’язані зберігати первинні документи протягом 1095 днів з дня подання податкової звітності, для складення якої вони використовуються.

Штраф за відсутність та незберігання первинних документів передбачений пп. 121.1 ПКУ та ст. 164-1 КпАП.

Стаття 164-1 КпАП передбачає накладення адміністративного штрафу за неведення обліку або неналежне ведення обліку доходів і витрат у розмірі від 3 до 8 НМДГ (від 51,00 грн до 136,00 грн), а за повторне протягом року порушення – від 3 до 8 НМДГ 5 до 8 НМДГ (від 85,00 грн до 136,00 грн) 

За пп. 121.1 ПКУ за відсутність первинних документів передбачається штраф у розмірі 1020,00 грн, за повторне порушення протягом року - у розмірі 2040,00 грн.  

Також при перевірці податківці можуть визнати товар, на який відсутні документи, доходом платника єдиного податку та включити їх вартість в дохід як безоплатно отриманих протягом звітного періоду товарів. Проте на це є контраргумент, на який податківці не звертають уваги, а саме: якщо немає письмового договору дарування або іншого договору отримання товарів без компенсації, то немає і безоплатно отриманих товарів. Втім, сперечатися з ними дуже важко.

Також з цього питання див. нашу публікацію тут.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Право і відповідальність/Відповідальність, санкції і штрафи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Відповідальність, санкції і штрафи»

  • Відповідальність за несвоєчасну утилізацію шин
    Підприємство протягом 2017 – 2023 років придбавало, використовувало і списувало шини для автомобілів, які використовувало у власній діяльності. Списані шини тимчасово зберігаються на території підприємства. Але договору на утилізацію із спеціалізованим підприємством не було. В 2024 році такий договір буде укладено. Чи виникає необхідність сплачувати екоподаток?
    25.03.20241 078
  • Який штраф може бути в разі нереєстрації адреси нової торгової точки?
    Під час податкової перевірки виявлено, що в чеку РРО адреса торговельної точки вказана правильно, але до податкової служби інформацію про таку нову торгову точку не подали (у формах №20-ОПП, №1-РРО). Який штраф загрожує?
    26.02.202477
  • Яка відповідальність за сплату ПДФО не за місцем роботи підрозділу?
    Підприємство зареєстровано в Києві, а діяльність веде в Броварах. Сплачує ПДФО та подає звітність за місцем реєстрації – у Києві. Які можуть бути наслідки цього?
    06.02.20249133
  • Штрафну санкцію минулих періодів визнали частково: відображення в обліку
    Підприємство-перевізник, платник податку на прибуток, виставило штрафну санкцію за простій підприємству-замовнику у липні 2019 р. відповідно до умов договору, визнавши дохід на суму 245978 грн. Підприємство - замовник не визнало штраф. У грудні 2019 р. підприємство подало позов до суду. У червні 2020 р. суд задовольнив позов частково, у сумі 167729 грн. Як відобразити цю операцію в обліку? Чи можливо провести виправлення у 2023 році?
    17.01.202487
  • Як розподілити відповідальність та підписання касових документів, якщо директор часто відсутній?
    На фірмі є директор, бухгалтер (який за 2-3 місяці буде переведений на посаду фіндиректора) та касир. Директор часто буває у відрядженні за кордоном. Як розподілити обов’язки підписання касових документів? На підприємстві є факсиміле, чи не заборонео його використання на касових документах?
    12.10.2023702