Головна Усі консультації Право і відповідальність Відповідальність, санкції і штрафи

Вирахування штрафу за порушення правил паркування із зарплати працівника

Компанія є власником автомобіля. В компанію прийшла постанова про стягнення адмінштрафу за порушення паркування. Компанія сплатила адмінштраф (510 грн) виписаний на відповідальну особу (керівника). Які податкові наслідки сплати цього штрафу компанією? Чи можна вирахувати суму сплаченого штрафу із зарплати водія?

Згідно з ст. 14-2 КпАП адміністративну відповідальність за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, або за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису) (за допомогою технічних засобів, що дають змогу здійснювати фотозйомку або відеозапис та функціонують згідно із законодавством про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах), несе відповідальна особа - фізична особа або керівник юридичної особи, за якою зареєстровано транспортний засіб, а в разі якщо до Єдиного державного реєстру транспортних засобів внесено відомості про належного користувача відповідного транспортного засобу, - належний користувач транспортного засобу, а якщо в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань відсутні на момент запиту відомості про керівника юридичної особи, за якою зареєстрований транспортний засіб, - особа, яка виконує повноваження керівника такої юридичної особи.

Відповідно до ч. 2 ст. 122 КпАП перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більш як на п’ятдесят кілометрів на годину, ненадання переваги в русі транспортним засобам аварійно-рятувальних служб, швидкої медичної допомоги, пожежної охорони, поліції, що рухаються з увімкненими спеціальними світловими або звуковими сигнальними пристроями, ненадання переваги маршрутним транспортним засобам, у тому числі порушення правил руху і зупинки на смузі для маршрутних транспортних засобів, а так само порушення правил зупинки, стоянки, що створюють перешкоди дорожньому руху або загрозу безпеці руху, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 30 НМДГ.

Постанова про накладення адміністративного стягнення надсилається відповідальній особі, протягом трьох днів з дня її винесення рекомендованим листом з повідомленням на адресу місця реєстрації (проживання) фізичної особи (місцезнаходження юридичної особи).

Постанова про накладення адміністративного стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване в автоматичному режимі, або за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису), може виноситися без участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності (ст. 279-1 КпАП).

Варіант І. Отже, якщо постанова про порушення правил паркування виписана на керівника компанії, хоча в дійсності це не його вина, та сплачено цей штраф з розрахункового рахунку, та за умови, що працівник не відшкодовуватиме цей штраф, то для працівника це буде додаткове благо з нарахуванням ПДФО (із застосуванням натурального коефіцієнта) та військового збору.

Крім того, потрібно буде нарахувати ЄСВ на суму сплаченого адмінштрафу як на суму додаткового блага, оскільки така виплата не передбачена Переліком № 1107.  

Відповідно до ст. 53-1 Закону № 3353 відповідальність за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, або порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису), несе фізична особа або керівник юридичної особи, за якою зареєстровано транспортний засіб, а в разі якщо до Єдиного державного реєстру транспортних засобів внесено відомості про належного користувача відповідного транспортного засобу - належний користувач транспортного засобу, а якщо в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань відсутні на момент запиту відомості про керівника юридичної особи, за якою зареєстрований транспортний засіб, - особа, яка виконує повноваження керівника такої юридичної особи.

Відповідальна особа, у разі притягнення її до відповідальності за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, або порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису), має право зворотної вимоги до особи, яка керувала транспортним засобом у момент вчинення правопорушення.

В ч. 5 ст. 130 КЗпП зазначено, що працівник, який заподіяв шкоду, може добровільно покрити її повністю або частково. За згодою власника або уповноваженого ним органу працівник може передати для покриття заподіяної шкоди рівноцінне майно або поправити пошкоджене.

Якщо добровільно не відшкодовує, то відповідно до ст. 136 КЗпП, покриття шкоди працівником провадиться за розпорядженням (наказом) керівника підприємства шляхом відрахування із заробітної плати працівника.

Варіант ІІ. Отже, якщо адмінштраф за постановою про порушення правил паркування виписаний на керівника компанії, хоча в дійсності це не його вина, та сплачено з розрахункового рахунку, то керівник має право на відшкодування таких витрат водієм, який безпосередньо і вчинив дане порушення.

Для добровільного відшкодування водій має написати заяву на  керівника, в якій обґрунтує порушення ним правил паркування з проханням сплатити за нього такий штраф з подальшим внесенням (або за рахунок вже внесених коштів) цих коштів в касу чи на розрахунковий рахунок підприємства, або з проханням вирахувати суму адмінштрафу з його зарплати. При цьому не потрібно буде утримувати ні ПДФО з ВЗ, а ні нараховувати ЄСВ.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Право і відповідальність / Відповідальність, санкції і штрафи
Теги:
Відповідальність , Заробітна плата , Штрафи , Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 1

Новини по темі

Консультації по темі