Головна Усі консультації Право і відповідальність Відповідальність, санкції і штрафи

Чи є штраф за незареєстровану податкову накладну з експорту?

Підприємство не зареєструвало податкову накладну при експорті товарів та не відобразило її в декларації з ПДВ. Які штрафні санкції можна очікувати?

Вимоги до граничних строків реєстрації податкових накладних у ЄРПН передбачені пп. 201.10 ПКУ.

Відповідальність за порушення граничних строків реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування в ЄРПН та у випадку допущення платником податку помилок під час заповнення обов'язкових реквізитів податкової накладної, визначених ст. 201 ПКУ, встановлено ст. 120-1 ПКУ.

Законом №466, який набрав чинності 23.05.2020 р., п. 120-1.1 ПКУ доповнено новими абзацами такого змісту:

"У разі порушення платниками ПДВ граничного строку, передбаченого ст. 201 ПКУ, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в ЄРПН тягне за собою накладення штрафу в розмірі 2% обсягу постачання (без ПДВ), але не більше 1020 грн., при реєстрації в ЄРПН, зокрема податкової накладної / розрахунку коригування, складеної на операції, що оподатковуються за нульовою ставкою".

Незважаючи на те, що вказаний штраф введений з 23.05.2020 р., він накладатиметься на платників ПДВ після закінчення карантину. Оскільки відповідно до Закону №591 внесено зміни до абзацу 1 п. 52-1 підрозділу 10 розділу XX ПКУ, згідно з якими за порушення податкового законодавства, вчинені протягом періоду періоду з 1 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, штрафні санкції не застосовуються. Це стосується і прострочення реєстрації ПН.

Однак норми п. 50.1 ПКУ та п. 2 розд. І Порядку №21 зобов'язують платника податків, який самостійно виявив помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених ст. 50 ПКУ), надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.

В ситуації, що розглядається, необхідно виправити показники колонки А рядка 2.1 Декларації з ПДВ.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Бондаренко Олена
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Право і відповідальність / Відповідальність, санкції і штрафи
Теги:
Відповідальність , Експорт , Податкова накладна , Штрафи , Декларація

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі