• Посилання скопійовано

За незареєстровану податкову накладну - адмінвідповідальність?

Якщо платник податків припустився помилки та не зареєстрував вчасно податкові накладні в ЄРПН, чи може податковий орган застосувати адмінвідповідальність за таке порушення до посадових осіб госпсуб’єкта та в якому порядку?

Якщо звернутись до Кодексу про адмінправопорушення, то згідно зі ст. 163-1 керівник та інші посадові особи підприємства несуть адміністративну відповідальність за порушення встановленого законом порядку ведення податкового обліку у вигляді штрафу від 85 до 170 грн. Причому протоколи за такими правопорушеннями складають податкові органи, а штраф застосовує вже суд.

Відповідно до п. 16.1 ПКУ, платник податків зобов’язаний, зокрема:


— вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів;

— подавати до контролюючих органів у встановленому порядку декларації, звітність та інші документи, пов’язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.

Податковим обов’язком визнається обов’язок платника податку обчислити, задекларувати та/ або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені ПКУ(п. 36.1 ПКУ).

Податковий обов’язок виникає у платника податку з моменту настання обставин, з якими ПКУ пов’язує сплату ним податку (п. 37.2 ПКУ).

Спосіб, порядок та строки виконання податкового обов’язку встановлюються ПКУ та законами з питань митної справи (п. 38.3 ПКУ).

Податкова декларація, розрахунок (далі — податкова декларація) — документ, що подається платником податків контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов’язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків — фізосіб, суми утриманого та/або сплаченого податку (п. 46.1 ПКУ).

Отже, вищенаведене свідчить про те, що виконання податкового обов’язку щодо ПДВ пов’язане із належним дотриманням способу формування даних податкової декларації з ПДВ на підставі належним чином оформлених документів.

Одним з таких документів є податкова накладна, яка відповідно до п. 201.10 ПКУ при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг обов’язково надається покупцю платником податку — продавцем товарів/послуг та реє-струється в ЄРПН. Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до ЄРПН є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі.

Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді, є дата та час, зафіксовані у квитанції.

Вимоги до податкових накладних, згідно з якими платник податку — продавець товарів/ послуг зобов’язаний зареєструвати їх в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначені у п. 11 підр. 2 р. ХХ ПКУ.

Відповідно до п. 111.1 ПКУ, за порушення вимог ПКУ може бути застосована фінансова адміністративна та кримінальна відповідальність.

Якщо порушення вимог ПКУ щодо реєстрації податкової накладної в ЄРПН може мати наслідком визначення податковим органом платнику податків — покупцю грошових зобов’язань з ПДВ (завищений ПК за незареєстрованою ПН), то не виключена можливість застосування поряд з цим адміністративної відповідальностіза ст. 163-1 КУпАП щодо посадових осіб такого платника податків.

Така відповідальність може бути застосована й до продавця — під час позапланової перевірки за скаргою на постачальника.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Канарьова Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Право і відповідальність/Відповідальність, санкції і штрафи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Відповідальність, санкції і штрафи»

  • Чи може Держпраці накладати штрафи при перевірці протягом або після закінчення воєнного стану?
    Чи може Держпраці при перевірці, зараз або після закінчення воєнного стану, накласти штрафи за неправильне нарахування відпускних, які припадають на період дії воєнного стану?
    26.04.2024575
  • Період для виплати зарплати у ФОПа: штрафи
    Якщо у ФОП є наказ про виплату зарплати 15 і 30 (31) числа місяця, чи є він аргументом при перевірці? Зарплата за березень 2024 р. була виплачена 29.03.2024 р., а зарплата за І половину квітня буде виплачена 15.04.2024 року (це вже 17 днів). Це буде порушенням строків виплати? Які можуть бути штрафні санкції?
    15.04.20241251
  • Відповідальність за несвоєчасну виплату компенсації працівникам
    У зв'язку з військовою агресією рф підприємство з 01.04.2022 р. призупинило дію трудових договорів з працівниками. При бажанні працівників звільнитися підприємство звільняє працівників, але компенсацію за невикористані дні відпустки не виплачує через відсутність коштів. Яка відповідальність підприємства за невиплату компенсації за невикористану відпустку?
    01.04.20241 156
  • Відповідальність за несвоєчасну утилізацію шин
    Підприємство протягом 2017 – 2023 років придбавало, використовувало і списувало шини для автомобілів, які використовувало у власній діяльності. Списані шини тимчасово зберігаються на території підприємства. Але договору на утилізацію із спеціалізованим підприємством не було. В 2024 році такий договір буде укладено. Чи виникає необхідність сплачувати екоподаток?
    25.03.20242 609
  • Який штраф може бути в разі нереєстрації адреси нової торгової точки?
    Під час податкової перевірки виявлено, що в чеку РРО адреса торговельної точки вказана правильно, але до податкової служби інформацію про таку нову торгову точку не подали (у формах №20-ОПП, №1-РРО). Який штраф загрожує?
    26.02.2024114