• Посилання скопійовано

Який штраф може бути в разі нереєстрації адреси нової торгової точки?

Під час податкової перевірки виявлено, що в чеку РРО адреса торговельної точки вказана правильно, але до податкової служби інформацію про таку нову торгову точку не подали (у формах №20-ОПП, №1-РРО). Який штраф загрожує?

РРО реєструється на окрему господарську одиницю, реквізити якої зазначаються у розрахунковому документі (чеку). Для реєстрації РРО суб’єкт господарювання подає Заяву на реєстрацію РРО (ф. №1-РРО), форма якої наведена в додатку 1 до Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого Наказом Мінфіну від 14.06.2016 р. № 547.

У Заяві вказується в тому числі адреса господарської одиниці, на якій використовуватиметься РРО. 

У разі використання РРО в іншій господарській одиниці суб'єктом господарювання, потрібно переєструвати РРО, подавши реєстраційну заяву з позначкою «Перереєстрація» (див. п. 1 ч. 3 розд. ІІ Порядку № 547).

Причому в разі зміни місцезнаходження РРО до податкової служби слід подавати Повідомлення за формою №20-ОПП. Окрім того, таке Повідомлення має ще подаватися на нову торгову точку, якщо воно не подавалося раніше.

Виходить, що в розглядуваній ситуації РРО почали застосовувати в новій господарській одиниці, а перереєстрацію РРО не зробили.

В Законі про РРО немає штрафу безпосередньо за таке порушення. Але на практиці податкова служба може трактувати зазначене порушення як непроведення розрахункових операцій через РРО, вважаючи, що якщо розрахункова операція проведена через РРО, який не зареєстрований за відповідною господарською одиницею, то це і означає непроведення через РРО.

На наш погляд, таке дивне трактування не відповідає букві Закону про РРО. 

Повторимо ще раз, що в Законі про РРО штрафів за таке порушення немає. Але небезпека може полягати в надмірно жорсткому трактуванні Закону податковою службою. Якщо податкова служба трактуватиме десь так, як ми навели вище, то доказати своє доведеться хіба що через суд. З цього питання можна ще отримати індивідуальну податкову консультацію.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Право і відповідальність/Відповідальність, санкції і штрафи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Відповідальність, санкції і штрафи»

  • Період для виплати зарплати у ФОПа: штрафи
    Якщо у ФОП є наказ про виплату зарплати 15 і 30 (31) числа місяця, чи є він аргументом при перевірці? Зарплата за березень 2024 р. була виплачена 29.03.2024 р., а зарплата за І половину квітня буде виплачена 15.04.2024 року (це вже 17 днів). Це буде порушенням строків виплати? Які можуть бути штрафні санкції?
    15.04.2024791
  • Відповідальність за несвоєчасну виплату компенсації працівникам
    У зв'язку з військовою агресією рф підприємство з 01.04.2022 р. призупинило дію трудових договорів з працівниками. При бажанні працівників звільнитися підприємство звільняє працівників, але компенсацію за невикористані дні відпустки не виплачує через відсутність коштів. Яка відповідальність підприємства за невиплату компенсації за невикористану відпустку?
    01.04.20241 088
  • Відповідальність за несвоєчасну утилізацію шин
    Підприємство протягом 2017 – 2023 років придбавало, використовувало і списувало шини для автомобілів, які використовувало у власній діяльності. Списані шини тимчасово зберігаються на території підприємства. Але договору на утилізацію із спеціалізованим підприємством не було. В 2024 році такий договір буде укладено. Чи виникає необхідність сплачувати екоподаток?
    25.03.20242 421
  • Який штраф може бути в разі нереєстрації адреси нової торгової точки?
    Під час податкової перевірки виявлено, що в чеку РРО адреса торговельної точки вказана правильно, але до податкової служби інформацію про таку нову торгову точку не подали (у формах №20-ОПП, №1-РРО). Який штраф загрожує?
    26.02.202492
  • Яка відповідальність за сплату ПДФО не за місцем роботи підрозділу?
    Підприємство зареєстровано в Києві, а діяльність веде в Броварах. Сплачує ПДФО та подає звітність за місцем реєстрації – у Києві. Які можуть бути наслідки цього?
    06.02.20249323