Головна Усі консультації Право і відповідальність Відповідальність, санкції і штрафи

Виплата зарплати суміснику один раз на квартал є порушенням!

Чи можна виплачувати зарплату директору-суміснику один раз в квартал? Яка відповідальність передбачена у разі здійснення виплати зарплати таким чином?

Згідно з п. 1 Положення №43 сумісництвом вважається виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж або іншому підприємстві.

Тобто фактично робота за сумісництвом також виконується на умовах трудового договору і, відповідно, на такі відносини поширюються норми КЗпП.

Відповідно до ст. 115 КЗпП заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів - представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.

Таким чином, виплата заробітної плати директору-суміснику один раз на квартал є порушенням зазначених норм.

 

Штрафи

Статтею 265 КЗпП за порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, передбачено відповідальність у вигляді штрафу у розмірі 3 мінімальних зарплат (у 2019 році – 4173 грн*3 = 12 519 грн).

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Горбовцов Станіслав
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Право і відповідальність / Відповідальність, санкції і штрафи
Теги:
Відповідальність , Заробітна плата , Штрафи , Трудові відносини

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі