• Посилання скопійовано

Виконання робіт за ціною, меншою від кошторисної, свідчить про заощадливість підрядника

У 2015 р. був підписаний договір підряду на виконання робіт, оплата по договору здійснювалася авансовими платежами. У 2017 р. складено акт виконаних робіт із загальною сумою, яка менша від суми, що зазначена в договорі. Чи потрібно робити додаток до договору на зменшення вартості робіт?

За наведених умов в запитанні, йдеться про ощадливість підрядника. Відповідні обставини  врегульовані ст. 845 ЦКУ.

Так, підрядник має право на ощадливе ведення робіт за умови забезпечення належної їх якості. Якщо фактичні витрати підрядника виявилися меншими від тих, які передбачалися при визначенні ціни (кошторису), підрядник має право на оплату роботи за ціною, встановленою договором підряду, якщо замовник не доведе, що отримане підрядником заощадження зумовило погіршення якості роботи. 

Сторони можуть домовитися про розподіл між ними заощадження, отриманого підрядником. 

Дана стаття з однієї сторони, вказує на те, що ощадливе ведення робіт підрядником дозволяє здійснити економію матеріалів або грошових коштів. Водночас ощадливість підрядника не повинна впливати на якість робіт. У разі незабезпечення належної якості робіт підрядник не лише втрачає право на отримання заощадженого, але і повинен за власний кошт усунути всі  недоліки. Натомість, замовник має право вимагати зменшення ціни договору (ст. 858 ЦКУ)

З іншої сторони, домовленість про розподіл заощадженого між сторонами може відбуватись при укладені договору, під час або після його виконання. Співвідношення такого розподілу сторони визначають самостійно. 

Отже, оскільки укладений договір на виконання робіт містить суму більшу, ніж вартість фактично виконаних та переданих замовнику робіт, то зменшення ціни в даному не відбувається (якщо тільки не йдеться про гіршу якість робіт). 

В даному випадку, відбулось заощадження коштів під час виконання підрядником замовлених робіт. Тому, сторони мають визначитись із сумою заощадження — додатком до договору сторони можуть передати ці кошти у в повній сумі чи частково підряднику, який заощадив кошти. Тобто, сторони мають додатковою угодою визначити долю цих коштів. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Канарьова Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Право і відповідальність/Договірні відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Договірні відносини»

  • Доплати за гіг-контрактами та оформлення результатів робіт
    Резидент Дія Сіті має укладені гіг-контракти, згідно з якими проводиться нарахування доходів виконавцям. Планується, крім винагороди за гіг-контрактом, виплачувати виконавцям додаткову винагороду або доплату. Чи обов’язково оформляти акт виконаних робіт виконавцям по гіг-контракту? Яким чином оформлюються доплати гіг-контрактникам? Яка ставка ПДФО застосовується на доплату до гіг-контракту?
    02.10.202436
  • Договір підряду: повідомлення в ТЦК та оподаткування винагороди
    ТОВ на ЄП укладає договір підряду з фізособою, чоловіком призовного віку, на надання послуг з перевезення. Чи подавати інформацію про таку фізособу в ТЦК та СП? Чи утримувати з суми винагороди за надані послуги ПДФО та ВЗ та нараховувати ЄСВ? Якщо сплачувати ЄСВ, чи буде цій фізособі нараховуватися стаж для пенсії?
    23.05.20241 249
  • Договір надання послуг з персоналу нерезидентом
    Підприємство хоче укласти договір із Туреччиною на послуги на території України. Послуги полягають у тому, що фізособи турецької фірми працюватимуть на наших рибальських суднах. Які податки чекають на підприємство? Що треба турецькій фірмі, щоб надіслати сюди своїх людей?
    26.11.2021166
  • Зменшення ціни отриманих послуг після виконання договору
    Підприємство – платник податку на прибуток отримало послуги в 2020 році. У 2021 році було зменшено ціну послуг на підставі акту-коригування від 31.05.2021 р. На яку дату потрібно провести ці зміни в бухобліку? Чи потрібно уточнювати показники звітності за 2020 рік?
    22.06.20211 199
  • Договір комісії на відступлення права вимоги
    За договором комісії комітент доручає комісіонеру право вимоги свого боржника у розмірі 5 млн грн (за ПФД) за винагороду - 1 млн грн. Як в бухобліку відображається така операція та чи виникає дохід?
    02.06.20219451