Дійсно, ч. 3 ст. 238 ЦКУ забороняє представнику вчиняти правочин від імені особи, яку він представляє, у своїх інтересах або в інтересах іншої особи, представником якої він одночасно є.
В даному випадку директор є представником юридичної особи, а тому він не вправі укладати цивільно-правові угоди в інтересах юридичної особи між собою як фізичною особою-підприємцем і такою юридичною особою.
Для вирішення цієї проблеми на практиці використовують довіреність від імені юридичної особи, яка може бути видана на будь-яку фізичну особу, не обов’язково на працівника цього підприємства. Тоді при укладенні договору, підписанні до нього додаткових угод, актів тощо від імені юридичної особи виступатиме не директор на підставі статуту, а інша фізична особа, на підставі довіреності. З іншої сторони такий договір від свого імені підписуватиме сам підприємець-фізична особа, яка є директором такого підприємства.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити