• Посилання скопійовано

Прямої заборони зазначати у графі „Вид цивільно-правового договору” додаткову інформацію немає

Покупцеві за вимогою провайдера у графі „Вид цивільно-правового договору” крім виду цивільно-правового договору зазначається також додаткова інформація. Чи має право покупець на відображення податкового кредиту з ПДВ в такій ситуації?

Запитання: При втілені на підприємстві електронного документообігу в частині надання електронних податкових накладних Покупцеві за вимогою провайдера у графі „Вид цивільно-правового договору” крім виду цивільно-правового договору відповідно з видом договірних зобов’язань, визначених Цивільним кодексом України, зазначається також додаткова інформація. Наприклад: Договір поставки;COMDOC:36076898;DATE:21.07.2014, де COMDOC:36076898 - номер видаткової накладної DATE:21.07.2014 - дата видаткової накладної. Чи має право Покупець на відображення податкового кредиту з ПДВ відповідно податкової накладної, заповнено як зазначено вище, оскільки у графі «вид цивільно-правового договору» всупереч вимогам п. 201.6 ст.201 ПКУ крім виду договору зазначено додаткову інформацію по поставці?

Відповідь: На нашу думку, скоріше, ні, оскільки порядком складання податкової накладної і її формою визначено чіткий формат зазначення виду цивільно-правового договору, його номеру та дати.


 

Однак прямої заборони зазначати в цьому реквізиті додаткову інформацію немає, обов’язкова інформація наведена, і якщо такі податкові накладні проходили процедуру обов’язкової реєстрації в Єдиному реєстрі (що є обов’язковим при складанні податкової накладної в електронному вигляді) без зауважень (тобто, реєстрація податківцями в Єдиному реєстрі таких податкових накладних відбувалася), то для остаточного вирішення цього питання покупцю треба звернутися за відповідною податковою консультацією згідно із ст. 52-53 ПКУ до ДПІ за місцем обліку.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Право і відповідальність/Договірні відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Договірні відносини»

  • Договір надання послуг з персоналу нерезидентом
    Підприємство хоче укласти договір із Туреччиною на послуги на території України. Послуги полягають у тому, що фізособи турецької фірми працюватимуть на наших рибальських суднах. Які податки чекають на підприємство? Що треба турецькій фірмі, щоб надіслати сюди своїх людей?
    26.11.2021161
  • Зменшення ціни отриманих послуг після виконання договору
    Підприємство – платник податку на прибуток отримало послуги в 2020 році. У 2021 році було зменшено ціну послуг на підставі акту-коригування від 31.05.2021 р. На яку дату потрібно провести ці зміни в бухобліку? Чи потрібно уточнювати показники звітності за 2020 рік?
    22.06.20211 161
  • Договір комісії на відступлення права вимоги
    За договором комісії комітент доручає комісіонеру право вимоги свого боржника у розмірі 5 млн грн (за ПФД) за винагороду - 1 млн грн. Як в бухобліку відображається така операція та чи виникає дохід?
    02.06.20219041
  • Курсова різниця за агентським договором у валюті
    Юрособа-"єдинник" працює за агентським договором. Нерезидент перераховує авансові платежі. На дату балансу на рахунку агента перебуває валюта, отримана від принципала. Як відображати у фінзвітності таку валюту та курсові різниці?
    23.02.20211841
  • З якої дати сплачувати оренду за новоукладеним договором оренди землі?
    Юрособа уклала з фізособою договір оренди землі сільгосппризначення, дата якого – 01.10.2020 р. Держреєстрація права оренди відбулася 02.11.2020 р. В договорі сказано, що він набуває чинності з моменту підписання да держреєстрації. З якої дати потрібно нараховувати і платити оренду плату?
    27.01.2021290