• Посилання скопійовано

Нюанси сплати ЄСВ підприємцем - "загальносистемником, платником ПДВ

Як повинен сплачувати за себе ЄСВ підприємець на загальній системі оподаткування, платник ПДВ? Якщо в одному місяці дохід отримано, а в іншому збиток, як діяти підприємцю: сплачувати ЄСВ за кожний місяць окремо чи обчислити дохід за весь рік, вирахувати середній дохід за місяць для бази сплати ЄСВ та помножити на 12 місяців?

Про особливості сплати ЄСВ підприємцями у 2017 році ми писали, зокрема, тут>>> 

Законом від 06.12.2016 р. №1774-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" внесено зміни до Закону про ЄСВ, які набули чинності з 01.01.2017 р., зокрема у першому реченні 2 абзацу п. 2 ч. 1 ст. 7 слова "має право самостійно" замінено словом "зобов’язаний".

Тобто у разі, якщо платниками єдиного внеску – фізособами – підприємцями (крім, тих які обрали спрощену систему оподаткування) не отримано дохід (прибуток) у звітному році або окремому місяці звітного року, такі платники зобов’язані визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом про ЄСВ. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску (абзац 2 п. 2 ч. 1 ст. 7 Закону про ЄСВ).

Ставка єдиного внеску для платників, зазначених у ст. 4 Закону про ЄСВ, встановлюється у розмірі 22 %, визначеної ст. 7 Закону про ЄСВ бази нарахування єдиного внеску (ч. 5 ст. 8 Закону про ЄСВ).

Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника (ч. 12 ст. 9 Закону про ЄСВ).

З огляду на це, з 1 січня 2017 р., якщо фізособи – підприємці (крім тих, які обрали спрощену систему оподаткування) не отримують дохід (прибуток) у звітному році або окремому місяці звітного року від своєї діяльності вони зобов’язані визначити базу нарахування єдиного внеску. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Мінімальна сума єдиного внеску для таких осіб за 2017 рік складає: 

  • з 01 січня – 704 грн (3200 х 22%). 

Базу нарахування єдиного внеску для зазначеної категорії платників визначено ст. 7 Закону про ЄСВ. За місяці, у яких підприємець отримав оподаткований дохід, базою для нарахування ЄСВ є цей дохід (втім, така база теж не може бути меншою за мінімальний розмір заробітної плати). Підставою для складання річного звіту щодо ЄСВ для такого підприємця буде річна декларація про доходи, у якій зазначена річна сума підприємницького оподаткованого доходу (за його наявності). 

На жаль, в такій річній декларації сума оподаткованого доходу не визначається окремо за кожний місяць. Тому підприємцю доведеться визначати суми такого доходу за кожний місяць для складання річного звіту з ЄСВ на підставі Книги обліку доходів і витрат.  При цьому податківці радять: загальну суму оподаткованого доходу поділити на місяці, у яких підприємець отримував такий дохід.

Наприклад, якщо із 12 календарних місяців підприємець отримував оподаткований дохід лише 10 місяців, загальну річну суму доходу для складання звіту з ЄСВ він має поділити на 10 місяців. При цьому для місяців, у яких такого оподаткованого доходу не буде або він буде меншим за мінімальний розмір зарплати (у 2017 році – 3200 грн), підприємець зазначатиме базу оподаткування не нижче 3200 грн.  

Сплатити ЄСВ за 2017 рік такому підприємцю потрібно буде не пізніше 10 лютого 2018 р. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/ЄСВ, соціальний захист

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ЄСВ, соціальний захист»